PRZETARG NA PRZEBUDOWE WEJŚCIA, SZATNI I NATRYSKÓW NA BASENIE PRZY SP 48

Wkrótce oczekiwana jest poprawa standardu korzystania z basenu przy Szkole Podstawowej nr 48 na Północy. Miasto aktualnie rozstrzyga przetarg na modernizację strefy wejściowej, szatni oraz natrysków.

Planowana modernizacja zaplecza basenu przy Szkole Podstawowej nr 48 na Północy jest już w fazie przygotowań. Po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy z wykonawcą, przewiduje się znaczną poprawę jakości szatni, natrysków oraz toalet. Hol wejściowy również zostanie poddany przebudowie, obejmującej m.in. pomieszczenia ratowników, nauczycieli oraz sklepik szkolny. Przewidziane są nowe posadzki, sufity podwieszane, a także wymiana stolarki wewnętrznej oraz większości instalacji. Planowane jest również gruntowne odnowienie okładzin ścian i sufitów, a konstrukcja stropodachu zostanie pomalowana.

W ramach tej inwestycji przewidziany jest zakup i montaż nowego wyposażenia zaplecza basenu, które będzie wykorzystywane zarówno przez uczniów SP 48, jak i inne szkoły oraz osoby spoza środowiska szkolnego.

„Celem tej inwestycji jest stworzenie bardziej komfortowych i bezpiecznych warunków korzystania z basenu” – podkreśla prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk, który odwiedził SP 48. Miasto wcześniej już przeprowadziło kompleksową termomodernizację budynku szkoły wraz z halą basenową, a obecne prace są kolejnym krokiem w modernizacji infrastruktury basenowej w mieście.

Planowane prace powinny zakończyć się w ciągu pół roku od podpisania umowy wykonawczej. Harmonogram prac zostanie ustalony we współpracy ze szkołą, ze względu na konieczność okresowego wyłączenia pływalni z użytkowania.

Inwestycja będzie realizowana z wykorzystaniem dofinansowania z programu inwestycji strategicznych „Polski Ład”. Otwarte oferty wykonawcze złożone w przetargu na przebudowę zaplecza basenu przy ul. Schillera obejmują kwoty od 1 mln 642 tys. zł do 1 mln 955 tys. zł.

ŹRÓDŁO: UM 

Udostępnij post:

DRUGI BLOK TBS NA PARKITCE – PRZETARG

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej „TBS” w Częstochowie ogłosił niedawno przetarg na budowę kolejnego budynku mieszkalnego wielorodzinnego w ramach systemu TBS przy ulicy Łódzkiej.