PRZEJECHAŁA MĘŻCZYZNĘ, PO CZYM UCIEKŁA Z MIEJSCA ZDARZENIA. KRYMINALNI Z KŁOBUCKA USTALILI GDZIE PRZEBYWAŁA.

Policjanci z Kłobucka ustalili gdzie przebywała i zatrzymali kobietę podejrzaną o potrącenie leżącego na jezdni mężczyznę w Złochowicach.

Kobieta odjechała z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanemu. 56-latka stanie przed sądem, oskarżona o spowodowanie wypadku drogowego i nieudzielenie pomocy pokrzywdzonemu, za co grozi jej kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 15 marca około godziny 23:35 na ulicy Długiej w Złochowicach. Kierująca samochodem marki Toyota Yaris, jadąc w kierunku miejscowości Konieczki, nie dostosowała prędkości do warunków drogowych i potrąciła leżącego na jezdni 43-letniego mężczyznę, po czym odjechała z miejsca zdarzenia. Pomimo reanimacji, mężczyzna zmarł na miejscu.

Policjanci z Kłobucka przeprowadzili intensywne działania śledcze po wypadku. Na miejscu przeprowadzono szczegółowe oględziny i zabezpieczono ślady, a następnie zebrano materiał dowodowy, w tym nagrania z monitoringu i przesłuchano świadków. Dzięki skrupulatnej pracy, 27 marca zatrzymano 56-letnią mieszkańkę powiatu kłobuckiego podejrzaną o spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Policjanci zabezpieczyli również jej pojazd celem dalszych badań.

28 marca Prokurator Rejonowy w Częstochowie postawił kobiecie zarzuty związane z wypadkiem ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczką z miejsca zdarzenia. Na wniosek śledczych z Kłobucka, sąd będzie rozpatrywał wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanej.

ŹRÓDŁO: POLICJA KŁOBUCK

Udostępnij post:

NOWE ZIELONE PATIA I NASADZENIA

Centrum Usług Komunalnych w ramach programu CzęstoZielona zleciło budowę 7 rekreacyjnych zakątków przy szkołach. Zadba również o nasadzenia drzew w sześciu dzielnicach – finansowanych z Budżetu Obywatelskiego.

WYGASZANIE DECYZJI O REJESTRACJI POJAZDÓW

22 lipca 2023 roku w życie weszły przepisy prawa, na mocy których do 10 czerwca 2024 samochody bez ważnego OC i badania technicznego (od minimum 10 lat) zostaną automatycznie wyrejestrowane.