PRZEGLĄD GWARANCYJNY UL. ZŁOTEJ, KTÓRA PO PRZEBUDOWIE ZNÓW WYMAGA NAPRAW

Mieszkańcy informują, że ul. Złota, po niedawnej przebudowie, nie prezentuje się tak, jak należy. MZD zapowiada przegląd gwarancyjny.

Prace rozpoczęły się w 2021 roku, jednak zakończono je dopiero jesienią 2022 roku, znacząco przekraczając ustalony termin.

Częstochowianie zwracają uwagę na stan nawierzchni, który nie sprostał próbie czasu:

Przejeżdżałem właśnie ulicą Złotą, która została niedawno wyremontowana, ale zauważyłem wiele studzienek, wokół których asfalt już pęka, a niektóre z nich mają nawet dziury… – mówi jeden ze słuchaczy Radia Jura

Miejski Zarząd Dróg zapowiedział, że w kwietniu odbędzie się przegląd gwarancyjny nawierzchni na ulicy Złotej, po którym wykonawca otrzyma zalecenia dotyczące koniecznych napraw. Jeśli nie zostaną one wykonane, prace te zostaną powierzone innemu wykonawcy, ale na koszt tego pierwotnego. Tak przewiduje umowa gwarancyjna podpisana przez inwestora, z której obie strony są związane.

ŹRÓDŁO: RADIO JURA

Udostępnij post:

WYGASZANIE DECYZJI O REJESTRACJI POJAZDÓW

22 lipca 2023 roku w życie weszły przepisy prawa, na mocy których do 10 czerwca 2024 samochody bez ważnego OC i badania technicznego (od minimum 10 lat) zostaną automatycznie wyrejestrowane.

SPACERY Z BIBLIOTEKĄ

Już jutro o godz. 10.00 odbędzie się pierwszy spacer z cyklu „Spacery z biblioteką” organizowane przez Bibliotekę Publiczną im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie

PREMIERA FILMU „STACJA GNASZYN”

Premiera filmu Stacja Gnaszyn! Odjazd odbędzie się dziś -24 maja 2024 o godzinie 17 w Szkole Podstawowej nr 11 im. Marii Dąbrowskiej w Częstochowie. Nie czekajcie, zarezerwujcie sobie czas w kalendarzu!