PRÓBOWAŁA WYŁUDZIĆ 70 TYSIĘCY OD 77-LATKA PODAJĄC SIĘ ZA NOTARIUSZA, CZY KTOŚ JĄ ROZPOZNAJE? [wideo]

W celu wspierania śledztwa dotyczącego incydentu oszustwa, które miało miejsce 24 stycznia 2024 roku przy ulicy Okulickiego w Częstochowie, publikujemy szczegółowy opis podejrzanej kobiety oraz przebiegu zdarzenia.

Do 77-letniego mieszkańca Częstochowy zadzwonił nieznany mężczyzna, podszywający się pod lekarza pracującego w Szpitalu na ulicy Bialskiej. Informując starszego pana o rzekomym zakażeniu COVID-19 jego syna, mężczyzna ten wywołał niepokój, sugerując konieczność pilnego zakupu drogiego leku ratującego życie. W reakcji na to, starszy mężczyzna, mający w swoim domu gotówkę w wysokości 70 tysięcy złotych, zgodził się pomóc swojemu synowi.

Wkrótce potem do mieszkania starszego pana zawitała kobieta, która podała się za notariusza. Wysłana przez rzekomego lekarza, miała odebrać pieniądze na lek ratujący życie. Jednakże, gdy poproszono ją o jakiekolwiek dokumenty potwierdzające jej tożsamość, zaczęła się nerwowo zachowywać. Sytuacja przerodziła się w konfrontację, w trakcie której kobieta agresywnie zaatakowała starszego mężczyznę, raniąc go fizycznie. Dopiero po interwencji innych osób obecnych w mieszkaniu, kobieta zaczęła krzyczeć o pomoc i opuściła miejsce zdarzenia.

Opis podejrzanej kobiety:

  • Wiek: około 40–45 lat
  • Wzrost: około 170 cm
  • Wygląd: włosy blond do ramion, średniej budowy ciała, nosiła ciemne okulary korekcyjne
  • Ubranie: ciemna, zimowa kurtka długości 3/4, jasny szalik oraz brązowa torebka przewieszona przez ramię

 

Apelujemy do wszystkich świadków, osób posiadających jakiekolwiek informacje, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości podejrzanej kobiety, o kontakt z częstochowskimi policjantami pod numerami telefonów: 47 858 19 97 lub 47 858 12 55.

Policja gwarantuje pełną anonimowość dla wszystkich informatorów.

ŹRÓDŁO: POLICJA ŚLĄSKA CZĘSTOCHOWA

Udostępnij post: