PRÓBOWAŁ WYŁUDZIĆ 70 TYSIĘCY METODĄ ”NA POLICJANTA”

Grupa kryminalnych policjantów z Częstochowy zatrzymała 20-latka, który razem z innymi osobami próbował wyłudzić od 85-letniej kobiety kwotę 70 tysięcy złotych, posługując się taktyką „na policjanta”.

Kobieta, będąc czujną, nie dała się oszukać i natychmiast powiadomiła właściwe służby. Sąd, uwzględniając wniosek ze strony śledczych, zastosował wobec młodego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu trwającego przez 3 miesiące.

Wydarzenia miały miejsce 4 marca o godzinie 14:00, kiedy to policjanci z wydziału kryminalnego częstochowskiej komendy otrzymali doniesienie o 85-letniej kobiecie, która rozmawiała telefonicznie z osobą podszywającą się pod funkcjonariusza policji. Oszust utrzymywał, że planuje akcję przeciwko sprawcom, którzy obserwowali jej mieszkanie przez ostatni tydzień i zamierzali je obrabować. W celu zabezpieczenia jej pieniędzy i późniejszego ujęcia złodziei, starsza pani została namówiona do przekazania wszystkich swoich oszczędności mężczyźnie, który miał pojawić się pod jej drzwiami. Jednakże kobieta szybko wyczuła oszustwo i natychmiast powiadomiła policję. Tak zwany „odbierak”, który miał odebrać pieniądze, został niezwłocznie zatrzymany. 20-letni mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania oszustwa i został doprowadzony do sądu, gdzie na wniosek śledczych zastosowano wobec niego tymczasowy areszt.

ŹRÓDŁO: POLICJA ŚLĄSKA

Udostępnij post:

NOWE ZIELONE PATIA I NASADZENIA

Centrum Usług Komunalnych w ramach programu CzęstoZielona zleciło budowę 7 rekreacyjnych zakątków przy szkołach. Zadba również o nasadzenia drzew w sześciu dzielnicach – finansowanych z Budżetu Obywatelskiego.

WYGASZANIE DECYZJI O REJESTRACJI POJAZDÓW

22 lipca 2023 roku w życie weszły przepisy prawa, na mocy których do 10 czerwca 2024 samochody bez ważnego OC i badania technicznego (od minimum 10 lat) zostaną automatycznie wyrejestrowane.