PREZYDENT ZAPOWIADA: POWSTAJE 500 NOWYCH MIESZKAŃ W BUDOWNICTWIE KOMUNALNYM I SPOŁECZNYM

Rozpoczyna się budowa pierwszego z planowanych budynków osiedla ZGM TBS przy ulicy Łódzkiej na Parkitce, a także postępuje praca nad nowym blokiem komunalnym przy ul. Bardowskiego.

Prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk, zaznaczył, że miasto włącza się w program budowy ponad pięciuset mieszkań, w ramach Towarzystwa Budownictwa Społecznego i nowych bloków komunalnych, aby sprostać rosnącym potrzebom mieszkaniowym.

Przystąpiliśmy do programu budowy w Częstochowie ponad pięciuset mieszkań – zarówno formule Towarzystwa Budownictwa Społecznego, jak i nowych bloków komunalnych – mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

W związku z dużym zainteresowaniem mieszkaniami, prezydent miasta, wspólnie z prezesem miejskiej spółki ZGM TBS, Pawłem Koniecznym, ogłosił w piątek przetarg na budowę drugiego bloku przy ulicy Łódzkiej oraz prace projektowe nad kolejnymi budynkami. Ostateczny plan osiedla ZGM TBS na Parkitce zakłada 13 bloków i około 400 mieszkań.

W tym samym czasie, postępują prace nad budową bloku przy ul. Bardowskiego 23A, gdzie planowanych jest 43 mieszkań. Warto zaznaczyć, że 10 z nich zostanie przystosowanych dla osób z niepełnosprawnościami. Blok ten, który będzie gotowy z końcem września, zostanie włączony do sieci ciepłowniczej Fortum i będzie dysponował windą oraz wózkowniami/rowerkowniami. Planowane są również miejsca parkingowe oraz zagospodarowanie terenu wokół budynku.

ZGM TBS korzysta z linii kredytowej Banku Gospodarstwa Krajowego, a łączna wartość inwestycji z gruntem wynosi 10 mln 157 tys. zł. Miasto zdobyło dofinansowanie z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 9 mln 154 tys. zł na budowę bloku przy ul. Bardowskiego. Wykonawcą prac jest firma AMB Budownictwo Krzysztof Prokop.

ŹRÓDŁO: UM CZĘSTOCHOWA

FOTO: Łukasz Kolewiński

Udostępnij post:

NOWE ZIELONE PATIA I NASADZENIA

Centrum Usług Komunalnych w ramach programu CzęstoZielona zleciło budowę 7 rekreacyjnych zakątków przy szkołach. Zadba również o nasadzenia drzew w sześciu dzielnicach – finansowanych z Budżetu Obywatelskiego.

PREMIERA FILMU „STACJA GNASZYN”

Premiera filmu Stacja Gnaszyn! Odjazd odbędzie się dziś -24 maja 2024 o godzinie 17 w Szkole Podstawowej nr 11 im. Marii Dąbrowskiej w Częstochowie. Nie czekajcie, zarezerwujcie sobie czas w kalendarzu!