POZIMOWE NAPRAWY, CZYSZCZENIA I RENOWACJE DRÓG

Oprócz remontów częściowych nawierzchni dróg, wymiany fragmentów asfaltowych oraz wyrównywania dróg gruntowych wraz z ich wzmocnieniami, Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie prowadzi intensywne prace związane z ogólnym porządkiem po zimie na terenie całego miasta w ramach bieżącego utrzymania infrastruktury drogowej, mostowej i kanalizacyjnej.

Zgodnie z priorytetami utrzymania, aktualnie prowadzone są prace związane z pozimowym zamiataniem mechanicznym ulic i chodników. Jednocześnie trwa czyszczenie w wyznaczonych lokalizacjach oraz ręczne zamiatanie w miejscach trudno dostępnych dla maszyn. Pozimowy osad i piach sukcesywnie usuwane są ze wszystkich dróg rowerowych, podobnie jak i z obiektów mostowych. Rozpoczęto również odtwarzanie oznakowania poziomego, zaczynając od centrum miasta i planując stopniowe malowanie nowych oznaczeń na ulicach kolejnych dzielnic. Wiosną zostaną odnowione wszystkie pasy na przejściach dla pieszych, a część instalacji i słupów sygnalizacji świetlnej zostanie poddana wymianie lub konserwacji. Proces ten będzie kontynuowany przez cały sezon.

Dodatkowo, prowadzone są prace czyszczenia wpustów deszczowych, na razie koncentrujące się głównie na obszarze Śródmieścia, jednak w kolejnych tygodniach planowane jest rozszerzenie działań na inne dzielnice miasta. W drugiej połowie marca rozpoczęto również wiosenne wykaszanie wylotów kanalizacji deszczowej do rzek, rowów i odbiorników na obszarze całego miasta.

ŹRÓDŁO: MZD CZĘSTOCHOWA/UM

Udostępnij post:

PREMIERA FILMU „STACJA GNASZYN”

Premiera filmu Stacja Gnaszyn! Odjazd odbędzie się dziś -24 maja 2024 o godzinie 17 w Szkole Podstawowej nr 11 im. Marii Dąbrowskiej w Częstochowie. Nie czekajcie, zarezerwujcie sobie czas w kalendarzu!