POŻAR MIESZKANIA NA UL. WESTERPLATTE

Nagły pożar w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Obrońców Westerplatte w Częstochowie wybuchł w poniedziałek późnym wieczorem, co skutkowało interwencją Państwowej Straży Pożarnej. Jak podał dyżurny stanowiska kierowania, zgłoszenie dotarło o godzinie 23:30, a na miejsce natychmiast wysłano cztery zastępy strażaków. Po dotarciu potwierdzono obecność pożaru.

W wyniku działań ratunkowych ewakuowano 13 osób z mieszkań znajdujących się w tej samej klatce schodowej, gdzie doszło do zdarzenia. Zadysponowano także zespół pogotowia ratunkowego, który zabrał poszkodowanego mężczyznę do szpitala. Istnieje informacja o stosunkowo szybkim ugaszeniu ognia, co pozwoliło uniknąć dalszych strat materialnych i zagrożeń dla życia mieszkańców.

Śledztwo w sprawie przyczyn pożaru jest w toku, a straż pożarna przypomina o konieczności zachowania ostrożności i przestrzegania zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego, zwłaszcza w okresie zimowym, gdy ryzyko związane z korzystaniem z grzejników i innych urządzeń grzewczych wzrasta.

ŹRÓDŁO:PAP

Udostępnij post: