POTRĄCENIE NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH

Częstochowscy funkcjonariusze policji prowadzą dochodzenie w sprawie wczorajszego wypadku drogowego, który miał miejsce na ulicy Wolności w Częstochowie. Kierowca Audi potrącił 59-letniego mężczyznę na przejściu dla pieszych, co skutkowało obrażeniami ciała, które wymagały hospitalizacji.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj (22.12.2023), około godziny 12:00 na ulicy Wolności w Częstochowie. Na podstawie wstępnych ustaleń policji wynika, że 20-letni kierowca Audi, mieszkaniec województwa łódzkiego, potrącił pieszego na oznaczonym przejściu dla pieszych. Poszkodowany mężczyzna, mający 59 lat, został przetransportowany do szpitala z powodu odniesionych obrażeń. Obecnie policja prowadzi dochodzenie w celu wyjaśnienia szczegółowych okoliczności tego zdarzenia.

Warto przypomnieć, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, kierowcy są zobowiązani do zachowania szczególnej ostrożności oraz do zmniejszenia prędkości, aby nie zagrażać bezpieczeństwu pieszego na przejściu lub wchodzącego na nie. Kierowcy powinni także ustąpić pierwszeństwa pieszym korzystającym z przejścia dla pieszych.

ŹRÓDŁO: POLICJA ŚLĄSKA

Udostępnij post: