POLICJANCI Z CZĘSTOCHOWY ZŁAPALI MĘŻCZYZNĘ PO 14 LATACH! UKRYWAŁ SIĘ ZA GRANICĄ.

Dzięki działaniom częstochowskich organów ścigania, poszukiwany przez międzynarodowy list gończy przestępca został schwytany i osadzony w polskim areszcie.

Mężczyzna w wieku 51 lat przez 14 lat unikał odpowiedzialności za swoje czyny, ukrywając się poza granicami kraju. W połowie lutego został przekazany do Polski i umieszczony w areszcie na kolejne 14 lat.

Policja w Częstochowie, działając we współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji, dokonała skrupulatnych ustaleń, które doprowadziły do schwytania 51-latka. Współpraca ta zaowocowała przekazaniem informacji organom ścigania poprzez biuro Interpolu w Manchesterze, co umożliwiło aresztowanie poszukiwanego mężczyzny.

Przestępca był poszukiwany międzynarodowo przez Sąd Rejonowy w Częstochowie z pięcioma listami gończymi za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu i mieniu. Po ekstradycji do Polski, mężczyzna odpowie przed sądem i może spędzić ponad 14 lat w polskim areszcie za swoje czyny.

ŹRÓDŁO: MEDIA

Udostępnij post:

DNI OTWARTE W MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy okazji XVI Częstochowskich Dni Rodziny organizuje cykl konsultacji związanych z oferowanymi tam formami pomocy, w tym także pieczy zastępczej.