POLICJA PROSI O POMOC W IDENTYFIKACJI CIAŁA [UWAGA DRASTYCZNE ZDJĘCIA!]

Częstochowscy kryminalni, działając pod nadzorem miejscowej prokuratury okręgowej, intensywnie prowadzą śledztwo w sprawie brutalnego zabójstwa mężczyzny. Ciało ofiary zostało odnalezione w październiku ubiegłego roku w lesie w Żurawiu przy ulicy Leśnej. W celu rozwiązania sprawy, apelują o wsparcie społeczności w procesie identyfikacji zmarłego.

Ostrzegamy, że opublikowane przez nas zdjęcia są drastyczne. Na zdjęciach przedstawione są m.in. tatuaże zmarłego oraz fragmenty odzieży, które mogą pomóc w rozpoznaniu ofiary. Dotychczasowe czynności śledcze nie dostarczyły informacji na temat tożsamości mężczyzny. Jednak ustalono, że mógł mieć między 30 a 45 lat, charakteryzować się średnim wzrostem i budową ciała. Na dzień znalezienia ciała ubrany był w czarną bluzę Bekkin z długim rękawem i kapturem, niebieską koszulkę z krótkim rękawem „American T-shirt” oraz czarne spodnie dresowe Adidas z trzema białymi pasami na nogawkach.

Szczególne cechy ofiary obejmują protezę zębową górną i dolną, a także kilka tatuaży o charakterze więziennym, takie jak pazury (szpony) na lewej piersi, smok na lewej obręczy barkowej oraz tribal na lewym ramieniu.

Wszelkie informacje mogące pomóc w identyfikacji prosimy kierować do Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie pod numerem telefonu 47 85 812 80, który działa pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Alternatywnie, można skontaktować się z dyżurnym częstochowskiej jednostki pod numerem 47 85 812 55. Ważne jest zaangażowanie społeczności w rozwikłanie tej sprawy.

ŹRÓDŁO: POLICJA ŚLĄKA CZĘSTOCHOWA

FOTO: PAP/TOMASZ WOJTASIK

Udostępnij post:

NOWY DYREKTOR MIEJSKIEGO SZPITALA ZESPOLONEGO

Beata Szafraniec została wskazana przez komisję konkursową na dyrektorkę Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie. Jest absolwentką prawa, a od ponad 10 lat jest związana z działalnością zarządczą w ochronie zdrowia.

MOPS ZAPRASZA NA KONSULTACJE

12 czerwca przedstawiciele częstochowskiego MOPS, zajmujący się różnymi obszarami wsparcia, zapraszają na konsultacje organizowane pod hasłem ,,Wsparcie Rodzin”.