POGOTOWIE ZYSKAŁO DWIE NOWE KARETKI!

Stacja Pogotowia Ratunkowego w Częstochowie rozszerzyła swoje zasoby o dwie nowe karetki pogotowia wraz z dodatkowym wyposażeniem, co wzmocni system ratownictwa medycznego w mieście i jego okolicach. Koszt tego przedsięwzięcia wyniósł prawie 1,3 miliona złotych.

Jestem zadowolony z faktu, że wzrasta bezpieczeństwo mieszkańców Częstochowy oraz naszego subregionu. Nowoczesne i odpowiednio wyposażone karetki pogotowia sprawią, że nasze Pogotowie będzie działać jeszcze skuteczniej, a nasi ratownicy medyczni oraz lekarze będą w stanie udzielać lepszej pomocy tym, którzy jej potrzebują – podkreśla prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk. – Dzięki nowym nabytkom możemy zastąpić karetki z 2017 roku, co oznacza, że już nie korzystamy z starszych modeli. To dowodzi, że nasza Stacja Pogotowia sukcesywnie wprowadza nowe pojazdy i sprzęt, które ratują życie.

Zdobycie dwóch najnowszych ambulansów było możliwe dzięki przyznanej przez Ministerstwo Zdrowia dotacji celowej na zakup karetek pogotowia dla Zespołów Ratownictwa Medycznego. Dofinansowanie ze strony Ministerstwa wyniosło 1,2 mln złotych, a całkowity koszt inwestycji wyniósł 1 mln 256 tys. złotych.

Nowo zakupione pojazdy będą pełnić funkcję karetek systemowych (obok karetek transportowych i karetek w rezerwie). Obecnie w Stacji Pogotowia Ratunkowego w Częstochowie działa 17 karetek systemowych. Łącznie Pogotowie dysponuje 34 ambulansami, a teraz ich liczba wzrosła do 36.

ŹRÓDŁO: UM 

FOTO: Łukasz Kolewiński

Udostępnij post:

WYGASZANIE DECYZJI O REJESTRACJI POJAZDÓW

22 lipca 2023 roku w życie weszły przepisy prawa, na mocy których do 10 czerwca 2024 samochody bez ważnego OC i badania technicznego (od minimum 10 lat) zostaną automatycznie wyrejestrowane.

NOWE ZIELONE PATIA I NASADZENIA

Centrum Usług Komunalnych w ramach programu CzęstoZielona zleciło budowę 7 rekreacyjnych zakątków przy szkołach. Zadba również o nasadzenia drzew w sześciu dzielnicach – finansowanych z Budżetu Obywatelskiego.