PODCZAS JAZDY PIŁ I WCIĄGAŁ KOKAINĘ. JEST JUŻ AKT OSKARŻENIA!

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 41-letniemu Adamowi W., który w maju 2023 roku na autostradzie A1 w miejscowości Łojki (woj. śląskie) spowodował wypadek drogowy, w wyniku którego śmierć poniosły dwie osoby. Jak ustalili śledczy, kierowca w trakcie jazdy spożywał alkohol i zażywał kokainę.

„Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Częstochowie, a sprawę rozpoznać ma Sąd Rejonowy w Częstochowie” – poinformował w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, Tomasz Ozimek.

21 maja 2023 roku rano Adam W. wyruszył z Warszawy oplem vivaro, mając przy sobie pięciu pasażerów, którzy także zmierzali do pracy w Szwajcarii. Już przed wyjazdem wszyscy mężczyźni zaczęli spożywać alkohol i zażywać narkotyki. Podczas podróży, w okolicach Łodzi, Adam W. również zaczął pić alkohol i zażywać kokainę.

W wyniku wypadku, do którego doszło na autostradzie A1 w okolicach miejscowości Wyrazów koło Częstochowy, zginęły dwie osoby, gdy Adam W. podczas próby wyprzedzania uderzył w audi a4. Dwaj mężczyźni z opla, w którym podróżowali, wypadli z pojazdu i zginęli na miejscu. Inny pasażer odniósł złamania i stłuczenia, a dwaj pozostali doznali lekkich obrażeń ciała.

„Na podstawie przeprowadzonych badań ustalono, że w chwili wypadku Adam W. znajdował się pod wpływem alkoholu, mając około półtora promila alkoholu we krwi, oraz zażywał kokainę” – poinformował prokurator Ozimek.

Biegły z zakresu ruchu drogowego stwierdził, że przyczyną wypadku było niezachowanie przez Adama W. szczególnej ostrożności podczas manewru wyprzedzania, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz pod wpływem narkotyków. Dodatkowo ustalono, że przekroczył on dopuszczalną prędkość, jadąc z prędkością 165 km/h, podczas gdy limit wynosił 140 km/h.

Prokurator przedstawił Adamowi W. zarzuty spowodowania śmiertelnego wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków. Podczas przesłuchania Adam W. przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa i opisał okoliczności wypadku. Sąd Rejonowy w Częstochowie, na wniosek prokuratora, aresztował podejrzanego.

Śledczy skierowali  w czwartek 7 marca akt oskarżenia wobec sprawcy do częstochowskiego sądu. Grozi mu do 12 lat więzienia.

ŹRÓDŁO: MEDIA

Udostępnij post:

DNI OTWARTE W MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy okazji XVI Częstochowskich Dni Rodziny organizuje cykl konsultacji związanych z oferowanymi tam formami pomocy, w tym także pieczy zastępczej.