PIJANY KIEROWCA I JEGO PASAŻERKA PRÓBOWALI PRZEKUPIĆ POLICJANTÓW

Prawdopodobieństwo nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi zarówno nietrzeźwemu kierowcy, jak i pasażerce, którzy próbowali wręczyć łapówkę policjantom w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Obydwoje zatrzymani usłyszeli zarzuty, a przestępstwo korupcyjne może skutkować karą do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze z częstochowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego Opla na Alei Wolności. Mężczyzna wcześniej spowodował zderzenie drogowe i opuścił miejsce. Badanie trzeźwości wykazało, że ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Aby uniknąć konsekwencji prawnych, obywatel Ukrainy próbował wręczyć policjantom 200-złotowy banknot. Pasażerka pojazdu, również obywatelka Ukrainy, również usiłowała przekupić mundurowych 200 zł w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Badanie wykazało, że kobieta miała ponad 2 promile alkoholu.

41-letni mężczyzna i 28-letnia kobieta zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu oboje usłyszeli zarzuty za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej. Dodatkowo kierowca odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zdarzenia drogowego.

ŹRÓDŁO: POLICJA ŚLĄSKA 

Udostępnij post:

RAKÓW CZĘSTOCHOWA BEZ GOLA W MECZU ZE STALĄ MIELEC

Raków Częstochowa, aktualny mistrz Polski, nadal boryka się z problemami formy. Podopieczni trenera Dawida Szwargi zakończyli wyjazdowe starcie w Mielcu przeciwko Stali z niedosytem – mecz zakończył się bez bramek.