PIERWSZY WĘGIER W HISTORII KLUBU

W ostatnich doniesieniach transferowych, Raków Częstochowa ogłosił kolejne wzmocnienie drużyny. W piątek 21-letni środkowy pomocnik Peter Barath, zawodnik pochodzący z Ferencvarosu Budapeszt, został sfinalizowany jako nowy nabytek zespołu.

Barath dołączył do mistrza Polski na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją wykupu. Jest to historyczne wydarzenie dla klubu, ponieważ Peter Barath staje się pierwszym Węgrem w historii Rakowa Częstochowa.

Barath, wychowanek Kisvardy i Debręczyna, dołączył do Ferencvarosu rok temu na wypożyczenie, a następnie został wykupiony przez mistrza Węgier za kwotę 1,2 miliona euro. Pomimo tej transakcji, nie udało mu się zdobyć stałego miejsca w pierwszym składzie węgierskiego zespołu w ciągu ostatniego roku. Młodzieżowy reprezentant Węgier zanotował 15 występów ligowych w barwach Ferencvarosu i dwie w eliminacjach Ligi Mistrzów. Jego dorobek w lidze węgierskiej obejmuje łącznie 69 spotkań, 4 gole i 7 asyst.

Peter Barath dołącza do Rakowa Częstochowa jako piąty zimowy transfer. Wcześniej do drużyny Dawida Szwargi dołączyli Jakub Myszor (Cracovia), Erick Otieno (AIK Sztokholm), Matej Rodin (KV Oostende) i Muhamed Sahinović (FK Sarajewo).

ŹRÓDŁO: GAZETA.PL

Udostępnij post:

LETNIE TARGI PRACY

12 czerwca będzie można poznać wiele ofert pracy. Wydarzenie kierowane jest do osób bezrobotnych, poszukujących pracy oraz młodzieży.

UTRUDNIENIA- ULICA GŁÓWNA I PRZEJAZDOWA

Utrudnienia mają związek z pracami związanymi z wymianą nawierzchni na odcinku ul. Przejazdowej między ul. Junacką a Łopianową (jezdnia w kierunku Opola), a także robót

PRZETARG NA MODERNIZACJĘ LODOWISKA

Modernizacja lodowiska- to zadanie zostało wybrane przez mieszkańców do realizacji ze środków miejskich w ramach Budżetu Obywatelskiego.