PIERWSZY W HISTORII CHIP NEURALINK ZOSTAŁ WSZCZEPIONY CZŁOWIEKOWI!

Elon Musk ogłosił na Twitterze w poniedziałek wieczorem, że pierwszy pacjent otrzymał implant od Neuralink w dniu poprzednim i czuje się dobrze. "Początkowe wyniki są obiecujące, pokazujące wykrywanie impulsów neuronowych," dodał.

Pierwszym celem eksperymentu Neuralink w dziedzinie BCI jest zdolność dekodowania sygnałów ruchowych z aktywności mózgowej w celu kontroli zewnętrznych urządzeń, takich jak komputery.

Implant o niewielkich rozmiarach zawiera dziesiątki maleńkich, nitkowatych elektrod, które są wszczepiane do mózgu i przekazują sygnały elektryczne z neuronów. Chip jest umieszczany w obszarze mózgu odpowiedzialnym za kontrolę ruchu.

Musk poinformował także na Twitterze, że startup zajmujący się naukami o mózgu pracuje nad stworzeniem swojego pierwszego produktu o nazwie „Telepatia”. Wcześniej zasugerował, że implant mózgowy Neuralink będzie nosił nazwę „Link”, jednak nie potwierdził, czy oba produkty są różne, czy też „Telepatia” jest nową nazwą dla implantu mózgowego.

W kolejnym poście na Twitterze, Musk ujawnił, że produkt umożliwi ludziom kontrolowanie telefonów i komputerów „poprzez myślenie”.

ŹRÓDŁO: MEDIA

Udostępnij post:

PIERWSZY BIZNES- WSPARCIE W STARCIE

Nawet do pół miliona dla przedsiębiorczych! Firmy z branży gastronomicznej, hotelarskiej, turystycznej i kulturalnej mogą uzyskać wysokie dotacje bezzwrotne.

REMONT W BIBLIOTECE

Od 11 czerwca w budynku Biblioteki Publicznej przy al. NMP 22 niedostępna będzie m.in. Czytelnia Główna ze stanowiskami komputerowymi. Wypożyczalnia na parterze działa bez zmian.

PRZETARG NA MODERNIZACJĘ LODOWISKA

Modernizacja lodowiska- to zadanie zostało wybrane przez mieszkańców do realizacji ze środków miejskich w ramach Budżetu Obywatelskiego.