PĘDZIŁ 124 KM/H W TERENIE ZABUDOWANYM. STRACIŁ PRAWO JAZDY.

Policjanci z gliwickiej drogówki zatrzymali kierowcę mazdy do kontroli, który pędził aż 124 km/h w obszarze zabudowanym.

52-letni mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące i został ukarany mandatem karnym w wysokości 5000 złotych. Dlaczego tak dużo? To już drugie poważne wykroczenie tego kierowcy w ostatnim czasie. Przypominamy, że nadal przekraczanie dopuszczalnej prędkości pozostaje jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego apelujemy – zachowaj ostrożność za kierownicą!

Wspomniana kontrola drogowa miała miejsce wczoraj (5 marca) w Wilczy na ulicy Gliwickiej, w obszarze zabudowanym. Kierowca zdecydował się przekroczyć dopuszczalną prędkość o 74 km/h, stwarzając tym samym ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, co zaowocowało wymienionymi dotkliwymi konsekwencjami.

Warto przypomnieć, że kierowcy przekraczający prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h muszą liczyć się z utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Jazda bez dokumentu wiąże się z kolejnym mandatem i przedłużeniem utraty prawa jazdy o kolejne 3 miesiące, co łącznie stanowi zakaz prowadzenia pojazdów przez 6 miesięcy. Jeśli policja po raz trzeci ujawni, że kierowca prowadzi pojazd podczas 6-miesięcznego zakazu, grozi mu cofnięcie prawa jazdy, co wymaga ponownego przystąpienia do egzaminu na kierowcę.

ŹRÓDŁO: POLICJA ŚLĄSKA

Udostępnij post:

DNI OTWARTE W MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy okazji XVI Częstochowskich Dni Rodziny organizuje cykl konsultacji związanych z oferowanymi tam formami pomocy, w tym także pieczy zastępczej.

OBJAZDY MPK- NAPRAWA RONDA PRAW KOBIET

W związku z prowadzeniem przez Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie naprawy gwarancyjnej na rondzie Praw Kobiet przy ulicy Pułaskiego, w dniach 23-28 maja, autobusy linii 15, 23 i 37 kursować będą objazdami.