ODNALEZIONO KOBIETĘ, KTÓRA ODDALIŁA SIĘ ZE SZPITALA

Szczęśliwie zakończyły się starania o odnalezienie 49-letniej mieszkanki Częstochowy, która udała się pieszo ze szpitala w Blachowni, narażając swoje życie. Dzięki skoordynowanej akcji poszukiwawczej, w którą zaangażowano liczne siły policyjne i inne służby, kobieta została odnaleziona w lesie i objęta opieką.

Po otrzymaniu informacji o zaginięciu kobiety, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie oraz lokalnych komisariatów natychmiast podjęli działania. Brak telefonu komórkowego oraz niebezpieczne warunki atmosferyczne tego dnia stwarzały realne zagrożenie dla zdrowia i życia zaginionej. Do poszukiwań włączyli się również strażacy PSP JRG 2 oraz OSP Cisie, OSP Blachownia, OSP Mstów, a także grupa poszukiwawczo-ratownicza z OSP Solarnia, wykorzystująca wyszkolone psy ratownicze i drona.

Po skoncentrowaniu się na obszarze lasu w pobliżu szpitala, akcja poszukiwawcza zakończyła się sukcesem. Dron wyposażony w kamerę termowizyjną z jednostki OSP Solarnia zlokalizował kobietę przed północą, około 500 metrów od budynku szpitala. Ratownicy, poruszający się quadem, szybko dotarli do niej, udzielając pomocy i transportując ją z powrotem do szpitala, gdzie trafiła pod opiekę medyczną.

Komendant Miejski Policji w Częstochowie, inspektor Dariusz Kiedrzyn, osobiście wyraził wdzięczność wiceprezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Solarni za udział w akcji ratowniczej. Podziękowania otrzymały także Pani Monika Mucha oraz Kaja Chudalewska za ich zaangażowanie i wzorową współpracę.

ŹRÓDŁO: POLICJA ŚLĄSKA CZESTOCHOWA

Udostępnij post:

JEDNODNIOWE OBJAZDY

W związku z organizacją wyścigu kolarskiego w sobotę (15 czerwca) autobusy linii 18 będą jeździły zmienioną trasą.

120 NOWYCH MIEJSC W ŻŁOBKU

Umowa na rozbudowę Żłobka Miejskiego przy alei Armii Krajowej podpisana! Przybędzie 120 nowych miejsc dla dzieci.