OD ŚRODY ZOSTANIE ODBLOKOWANY CAŁY NOWY ODCINEK DK-91 [ZDJĘCIA]

21 lutego zostanie udostępniony dla ruchu całkowicie zmodernizowany fragment al. Wojska Polskiego wraz z głównymi skrzyżowaniami. Prace końcowe będą prowadzone przy już funkcjonującej arterii.

To zakończenie okresu uciążliwych objazdów związanych z przebudową i rozbudową dawnej DK-1. Od środy, 21 lutego, ruch będzie płynny na całej długości nowej alei Wojska Polskiego, łącząc aleję Jana Pawła II, co umożliwi pełne korzystanie z osi północ-południe.

Wszystkie główne skrzyżowania w ciągu DK-91 będą dostępne, w tym:

  • skrzyżowanie z ul. Legionów,
  • skrzyżowanie z ul. Rejtana (z wyjątkiem bezpośredniego zjazdu z alei Wojska Polskiego w prawo w ul. Rejtana, gdzie prace trwają; informacje o objazdach i możliwości skrętu w ul. Rejtana z przeciwnego kierunku będą oznakowane),
  • skrzyżowanie z aleją Pokoju wraz z ul. Jagiellońską oraz czynne skrzyżowanie z ul. Bohaterów Katynia.

Będzie także możliwość wyjazdu z ul. Rakowskiej w kierunku Warszawy. Jednak przez około tydzień nie będzie możliwości zjazdu w ul. Rakowską i Limanowskiego jadąc od strony Katowic.

Pozostałe boczne połączenia pozostaną na razie niedostępne i zostaną otwarte w ciągu kilku tygodni po zakończeniu pozostałych prac.

Wszystkie kładki dla pieszych i przejścia podziemne przy DK-91 pozostaną otwarte, w tym nowy tunel na wysokości ul. Brzozowej.

Autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie wrócą na swoje trasy przez aleję Wojska Polskiego od soboty, 24 lutego. Szczegóły zostaną podane w odrębnym komunikacie.

ŹRÓDŁO/ZDJĘCIA: UM CZĘSTOCHOWA

Udostępnij post:

OBJAZDY MPK- NAPRAWA RONDA PRAW KOBIET

W związku z prowadzeniem przez Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie naprawy gwarancyjnej na rondzie Praw Kobiet przy ulicy Pułaskiego, w dniach 23-28 maja, autobusy linii 15, 23 i 37 kursować będą objazdami.