OD DZIŚ RUSZA JARMARK WIELKANOCNY!

Od dziś (22.03) rozpoczyna się coroczny jarmark, który obfituje w różnorodne atrakcje. Na uczestników czekają koncerty, zabawy konkursowe, bogaty wybór smakołyków i wiele innych atrakcji.

Miłośnicy smakołyków, ozdób i różnorodnych skarbów będą mieli okazję odwiedzić plac Biegańskiego od 22 marca do niedzieli, 24 marca.

Najbardziej widowiskowe wydarzenia zaplanowano na piątek. Na specjalnej scenie wystąpią najpierw dzieci z przedszkoli i uczniowie szkół podstawowych oraz średnich, a na zakończenie zaprezentują się zespoły muzyczne: Jedynka pod Prądem, Muzyczni Astronauci oraz Kombii. Pierwszy koncert rozpocznie się o godzinie 17:00. Wejście na wszystkie wydarzenia jest bezpłatne.

W programie sobotnim nie zabraknie ogłoszenia wyników konkursu na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną” oraz „Świątecznego mazurka i babki wielkanocnej”, do których można jeszcze zgłaszać swoje prace.

Zapraszamy wszystkich do udziału w jarmarku weekendowym, który został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy.

ŹRÓDŁO: UM

Udostępnij post:

SPACERY Z BIBLIOTEKĄ

Już jutro o godz. 10.00 odbędzie się pierwszy spacer z cyklu „Spacery z biblioteką” organizowane przez Bibliotekę Publiczną im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie

WYGASZANIE DECYZJI O REJESTRACJI POJAZDÓW

22 lipca 2023 roku w życie weszły przepisy prawa, na mocy których do 10 czerwca 2024 samochody bez ważnego OC i badania technicznego (od minimum 10 lat) zostaną automatycznie wyrejestrowane.

OBJAZDY MPK- NAPRAWA RONDA PRAW KOBIET

W związku z prowadzeniem przez Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie naprawy gwarancyjnej na rondzie Praw Kobiet przy ulicy Pułaskiego, w dniach 23-28 maja, autobusy linii 15, 23 i 37 kursować będą objazdami.