OD 25 STYCZNIA ZOSTANIE URUCHOMIONY KOLEJNY ODCINEK ALEI WOJSKA POLSKIEGO

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie poinformował, że od 25 stycznia w pełni przejezdny będzie odcinek DK-91 między aleją Jana Pawła II a Krakowską. Umożliwiony będzie wjazd i wyjazd z Krakowskiej przy wykorzystaniu już funkcjonujących rond, mimo że nowy wiadukt na wysokości ul. Krakowskiej pozostanie nieczynny.

W czwartek (25.01.2024) przed południem udrożniony zostanie kolejny odcinek alei Wojska Polskiego, a mieszkańcy będą mieli możliwość korzystania z nowej „gierkówki” dojazdowej do ul. Krakowskiej w obu kierunkach, wykorzystując przy tym czynne ronda. Jednocześnie planowane jest otwarcie połączenia z ul. Rejtana, umożliwiającego korzystanie z przedłużenia Krakowskiej po wschodniej stronie trasy, co nastąpi w przyszłym tygodniu.

Relacja północ-południe na odcinku DK-91: aleja Jana Pawła II – ul. Krakowska zostanie otwarta wraz z nowym dwupoziomowym skrzyżowaniem na wysokości ul. Legionów oraz mostem nad Wartą. Niemniej jednak, nowy wiadukt na wysokości ul. Krakowskiej pozostanie nieczynny, utrzymując zamknięcie ruchu dalej na południe.

Przed pełnym oddaniem do użytku przebudowanej alei Wojska Polskiego, ruch od północy będzie kierowany jak dotychczas poprzez aleję Jana Pawła II, aby uniknąć tranzytu na jeszcze niedokończonej trasie oraz potencjalnych sytuacji kolizyjnych podczas włączania się do ruchu.

Miejski Zarząd Dróg planuje udzielić kolejnych informacji dotyczących zmian w organizacji ruchu związanych z aleją Wojska Polskiego w kolejnych komunikatach. W załączeniu znajduje się grafika przedstawiająca zakres zmian od 25 stycznia, gdzie na zielono zaznaczono czynne pasy ruchu.

ŹRÓDŁO: UM CZĘSTOCHOWA, MZD w Częstochowie 

Udostępnij post:

PRAWIE MILION ZŁOTYCH PRZEZNACZONO NA WSPARCIE DZIAŁKOWCÓW

Już od dziewięciu lat Miasto kontynuuje finansowe wsparcie dla inwestycji w Rodzinnych Ogrodach Działkowych na obszarze miasta, udzielając dotacji na projekty poprawiające infrastrukturę ROD. Program będzie kontynuowany również w bieżącym roku, z możliwością składania wniosków do końca kwietnia.

OSTATNIA SZANSA DLA RAKOWA. ”MECZ O WSZYSTKO – AWANAS ALBO ODPADAMY”

Raków Częstochowa, mimo bycia mistrzem Polski, obecnie zajmuje dopiero szóste miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Dla drużyny z Częstochowy ostatnią nadzieją na zagraniczne puchary może być Fortuna Puchar Polski. W nadchodzącym wtorkowym starciu, Raków będzie rywalizować z Piastem Gliwice.