OD 1 MARCA EMERYCI ZE ŚLĄSKA OTRZYMAJĄ WYŻSZE EMERYTURY

Waloryzacja emerytur na rok 2024 przyniesie wyraźny wzrost świadczeń dla emerytów od 1 marca tegoż rok

Zgodnie z informacją udostępnioną przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, wskaźnik waloryzacji emerytur ustalony został na poziomie 12,12 procent. To jedna z najwyższych waloryzacji w historii systemu emerytalnego. Dane Głównego Urzędu Statystycznego z 9 lutego 2024 roku wskazują, że realny wzrost płac w roku 2023 wyniósł 1,1 procent, co przełożyło się na obecny poziom waloryzacji.

Minister Agnieszka Dziemianowicz-Bąk wcześniej zapowiadała nawet możliwość wzrostu emerytur o 12,3 procent, jednakże ustalony wskaźnik należy do jednych z najwyższych od wielu lat. Tylko w roku 2023 odnotowano wyższy wzrost, który wyniósł 14,8 procent.

ŹRÓDŁO: MEDIA

Udostępnij post:

SPACERY Z BIBLIOTEKĄ

Już jutro o godz. 10.00 odbędzie się pierwszy spacer z cyklu „Spacery z biblioteką” organizowane przez Bibliotekę Publiczną im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie

WYGASZANIE DECYZJI O REJESTRACJI POJAZDÓW

22 lipca 2023 roku w życie weszły przepisy prawa, na mocy których do 10 czerwca 2024 samochody bez ważnego OC i badania technicznego (od minimum 10 lat) zostaną automatycznie wyrejestrowane.

NOWE ZIELONE PATIA I NASADZENIA

Centrum Usług Komunalnych w ramach programu CzęstoZielona zleciło budowę 7 rekreacyjnych zakątków przy szkołach. Zadba również o nasadzenia drzew w sześciu dzielnicach – finansowanych z Budżetu Obywatelskiego.