NOWY SPRZĘT DO KONTROLI TRZEŹWOŚCI DLA POLICJANTÓW Z KŁOMNIC

Policjanci z Kłomnic otrzymali nowy sprzęt do kontroli stanu trzeźwości, dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez gminę Rędziny.

Nowe urządzenie, które zostało dostarczone do Komisariatu Policji w Kłomnicach, to AlcoTrue – zaawansowany alkomat działający na zasadzie analizy próbki wydychanego powietrza. Ten kompaktowy analizator pozwala szybko i dokładnie sprawdzać trzeźwość kierowców, co zdecydowanie zwiększa skuteczność działań funkcjonariuszy w zwalczaniu nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego.

AlcoTrue jest wyposażony w elektrochemiczny sensor, który precyzyjnie określa stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu, umożliwiając profesjonalne i błyskawiczne badanie. Dzięki niemu kierowcy nie muszą czekać długo na wynik, co jest szczególnie istotne w kontekście skrócenia procedury kontroli. Ten nowoczesny sprzęt, pozyskany dzięki staraniom policji, pozwoli jeszcze efektywniej eliminować z ruchu osoby prowadzące pod wpływem alkoholu, przyczyniając się tym samym do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

ŹRÓDŁO: POLICJA ŚLĄSKA CZĘSTOCHOWA

Udostępnij post:

SPACERY Z BIBLIOTEKĄ

Już jutro o godz. 10.00 odbędzie się pierwszy spacer z cyklu „Spacery z biblioteką” organizowane przez Bibliotekę Publiczną im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie