NOWY ROK PEŁEN WYPADKÓW DROGOWYCH

Od rozpoczęcia roku miały miejsce już 21 wypadków drogowych z udziałem pieszych w naszym województwie, co przyniosło tragiczny bilans: 4 osoby zginęły, a 18 odniosło obrażenia. Wśród najbardziej dramatycznych zdarzeń wymienić można te w Korbielowie na ulicy Granicznej, w Częstochowie na ulicy Legionów, gdzie 80-letni kierowca audi potrącił dwie kobiety na oznakowanym przejściu dla pieszych, oraz w Bytomiu na ulicy Zabrzańskiej, gdzie kierujący mitsubishi śmiertelnie potrącił 84-latka. Okoliczności tych wypadków wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratury.

Apelujemy zarówno do pieszych, jak i kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach naszego regionu. Statystyki wypadków wskazują na potrzebę większej uważności ze strony wszystkich uczestników ruchu drogowego. Noszenie elementów odblaskowych przez pieszych oraz dostosowanie prędkości do warunków na drodze przez kierowców to proaktywne działania, które mogą skutecznie przyczynić się do redukcji liczby tragicznych zdarzeń.

ŹRÓDŁO: POLICJA ŚLĄSKA CZĘSTOCHOWA

Udostępnij post:

120 NOWYCH MIEJSC W ŻŁOBKU

Umowa na rozbudowę Żłobka Miejskiego przy alei Armii Krajowej podpisana! Przybędzie 120 nowych miejsc dla dzieci.

UTRUDNIENIA- ULICA GŁÓWNA I PRZEJAZDOWA

Utrudnienia mają związek z pracami związanymi z wymianą nawierzchni na odcinku ul. Przejazdowej między ul. Junacką a Łopianową (jezdnia w kierunku Opola), a także robót