NOWE URZĄDZENIE OPARTE NA AI WCHODZI DO SZKÓŁ

Miasto nawiązało współpracę z firmą Evorain, podpisując list intencyjny w kwestii udostępnienia unikatowego narzędzia, opartego na sztucznej inteligencji, które ma wspomagać uczniów w wyborze ścieżki zawodowej.

W dniu dzisiejszym odbyło się certyfikowane szkolenie, skierowane do dyrektorów szkół średnich oraz koordynatorów, związane z wdrożeniem nowej aplikacji w placówkach edukacyjnych. Jest to kolejny etap współpracy z firmą, odpowiedzialną za stworzenie programu, który za pomocą sztucznej inteligencji wspomaga określanie predyspozycji i indywidualnego profilu potrzeb ucznia klasy maturalnej. Podczas warsztatów, ideę prezentował Maciej Orzechowski z AIA Concept, a szkolenie prowadziła psycholog Anna Di Giusto. List intencyjny podpisali prezes Evorain, Jakub Romanowski (na głównym zdjęciu z prezydentem).

W treści porozumienia czytamy: „Działając w ramach programu 'Teraz Lepsza Praca’, mając na uwadze zaspokojenie potrzeb uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Miasta Częstochowy i studentów miejscowych uczelni, strony podpisują niniejszy list intencyjny, by poprzez prekursorskie wykorzystanie sztucznej inteligencji pomóc młodzieży w personalizacji ich kariery zawodowej oraz innowacyjnie dążyć do realizacji idei Lepszej Częstochowy.”

Prezes Evorain, Jakub Romanowski, komentuje: „Młodzi ludzie nie zawsze są pewni, co i gdzie chcieliby studiować, dlatego pragniemy im pomóc podejmować świadome decyzje, jednocześnie zachęcając do wyboru lokalnych uczelni. Każdy z nas ma indywidualne predyspozycje i preferencje co do pracy – jeden wolą pracować z ludźmi, inny z dokumentami. Naszym celem jest pomóc młodym poznać siebie jak najbardziej przed ważnymi życiowymi wyborami. W tym celu wprowadzamy nowoczesną technologię w postaci aplikacji 'My Talent’, którą wcześniej testowaliśmy, podróżując po szkołach i słuchając opinii przyszłych użytkowników. Teraz nadszedł czas, aby skorzystać z tej innowacyjnej technologii” – podkreślał prezes podczas dzisiejszych warsztatów dla dyrektorów prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

ŹRÓDŁO: UM Częstochowa

Udostępnij post:

PRZETARG NA MODERNIZACJĘ LODOWISKA

Modernizacja lodowiska- to zadanie zostało wybrane przez mieszkańców do realizacji ze środków miejskich w ramach Budżetu Obywatelskiego.

63 NAGRODY DLA MŁODYCH NAJZDOLNIEJSZYCH

Młodzi- zdolni: 63 nagrody, w tym 31 dla uczniów szkół podstawowych, 29 dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz 3 dla uczniów szkół technicznych.

LETNIE TARGI PRACY

12 czerwca będzie można poznać wiele ofert pracy. Wydarzenie kierowane jest do osób bezrobotnych, poszukujących pracy oraz młodzieży.