NOWE PERONY NA LINII CHORZEW SIEMKOWICE – CZĘSTOCHOWA DO KOŃCA 2024

Mieszkańcy 11 miejscowości między Częstochową a Chorzewem Siemkowicami mogą oczekiwać poprawy warunków podróży.

Podpisano umowy dotyczące nowych przystanków, które zwiększą dostępność kolei na linii nr 146 Częstochowa – Chorzew Siemkowice, obejmujące tereny województwa śląskiego (Częstochowa Rząsawa, Mykanów, Cykarzew Stary, Cykarzew Północny, Stary Broniszew) oraz łódzkiego (Ważne Młyny, Nowa Brzeźnica, Pieńki Dubidzkie, Strzelce Wielkie, Wistka, Biała).

Na nowych peronach przewiduje się wyposażenie w wiaty, ławki, gabloty informacyjne oraz oświetlenie LED. Warto zaznaczyć, że choć niedawno PKP PLK zdecydowały się na likwidację tych przystanków z powodu braku zainteresowania przewoźników uruchamianiem pociągów regionalnych, obecna sytuacja wskazuje na odwrócenie tego trendu.

Nowe przystanki zostaną całkowicie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a przystanek Wistka będzie wyposażony w pochylnię i windę, ułatwiające korzystanie z niego. Dodatkową zachętą dla podróżnych będą stojaki w obrębie peronów, a większość przystanków zostanie wyposażona w parkingi.

Dzięki realizacji tego zadania, mieszkańcy zyskają poprawiony komfort podróży do miejsc takich jak Częstochowa i Chorzew Siemkowice, a po uruchomieniu nowych połączeń także do Zduńskiej Woli. Po zakończeniu prac z Programu Kolej Plus, Chorzew Siemkowice zostanie połączony z Wieluniem, a następnie z Łodzią. Umowy na realizację tych prac zostały podpisane z wykonawcami, a ich wartość wynosi blisko 23 mln zł netto. Zakończenie prac planowane jest na  koniec 2024 roku.

ŹRÓDŁO: PKP

FOTO:Agnieszka Stapor/PKP PLK

Udostępnij post: