NOWE DEFIBRYLATORY

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS w Częstochowie zainwestował w bezpieczeństwo swoich pracowników, nabywając siedem nowoczesnych defibrylatorów, oznaczanych popularnie literkami AED. Te kluczowe urządzenia zostały wprowadzone do wyposażenia budynku dyrekcji oraz sześciu oddziałów eksploatacji, mieszczących się przy al. Niepodległości 27, ul. Łukasińskiego 26, ul. Orlik - Rückemanna 35/37, ul. Wały Dwernickiego 101/105, ul. Nowowiejskiego 26 i ul. Tuwima 6.

Defibrylatory, z roku na rok coraz powszechniej obecne w miejscach użyteczności publicznej, są kluczowym elementem ratowania życia osób doświadczających nagłego zatrzymania krążenia.

Paweł Konieczny, prezes zarządu ZGM TBS Sp. z o.o. w Częstochowie, podkreśla istotę posiadania defibrylatorów w miejscu pracy, zauważając, że zasób komunalny ma znaczący zasięg terytorialny, a karetki nie zawsze są w stanie dotrzeć na czas. Dlatego właśnie urządzenia te stały się niezbędnym wyposażeniem zakładu pracy, umożliwiając szybką i skuteczną pomoc w przypadku nagłych zagrożeń życia.

Pracownicy ZGM TBS przeszli specjalistyczne szkolenia z obsługi defibrylatorów oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Koszt jednego urządzenia wyniósł 5,3 tys. zł.

Zakładając, że nawet u 40 tys. osób rocznie dochodzi do nagłego zatrzymania krążenia według krajowych statystyk, wprowadzenie defibrylatorów do zakładu pracy staje się ważnym krokiem w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa oraz gotowości do udzielania natychmiastowej pomocy w przypadku sytuacji awaryjnych.

Lista ogólnodostępnych defibrylatorów:

  1. Przy przejściu dla pieszych w ul. Dąbrowskiego – Plac Biegańskiego
  2. Przy przejściu dla pieszych wzdłuż al. NMP – ul. Kościuszki
  3. Przy ul. Pułaskiego – Aleja Sienkiewicza
  4. Przy zbiorniku – Park Lisiniec, na stanowisku dla ratowników
  5. Budynek Hali Sportowej – ul. Żużlowa 4
  6. Budynek centrali Exact System – ul. Focha 53

ŹRÓDŁO: UM CZĘSTOCHOWA

Udostępnij post:

UTRUDNIENIA- ULICA GŁÓWNA I PRZEJAZDOWA

Utrudnienia mają związek z pracami związanymi z wymianą nawierzchni na odcinku ul. Przejazdowej między ul. Junacką a Łopianową (jezdnia w kierunku Opola), a także robót

PRZETARG NA MODERNIZACJĘ LODOWISKA

Modernizacja lodowiska- to zadanie zostało wybrane przez mieszkańców do realizacji ze środków miejskich w ramach Budżetu Obywatelskiego.

MOPS ZAPRASZA NA KONSULTACJE

12 czerwca przedstawiciele częstochowskiego MOPS, zajmujący się różnymi obszarami wsparcia, zapraszają na konsultacje organizowane pod hasłem ,,Wsparcie Rodzin”.