NOWE BOISKO PRZY ŁUKASIŃSKIEGO

Jeszcze niedawno obszar ten charakteryzował się zniszczonym asfaltem i niewielkim placem manewrowym. Dzięki naszym aktywnym udziałom w Budżecie Obywatelskim, ten fragment Rakowa przeszedł ogromne metamorfozy.

Na ulicy Majora Waleriana Łukasińskiego 40 powstało nowoczesne boisko do piłki nożnej o sztucznej trawie, zaprojektowane do gry w formule 7 na 7. Boisko, ogrodzone i odpowiednio oświetlone, o wymiarach 52 m na 30 m, zostało wyposażone w bramki i piłkochwyty o wysokości 3 metrów. Zastosowano również drenaż francuski w celu skutecznego odprowadzenia wody, a dojście do obiektu zostało wybrukowane kostką brukową.

Nowe boisko stanie się miejscem aktywności sportowej, przede wszystkim dla Szkoły Mistrzostwa Sportowego LO RKS Raków Częstochowa, działającej od 2017 roku.

Firmie „Tel-Bruk” z Częstochowy, wyłonionej w przetargu ogłoszonym w czerwcu, powierzono zadanie budowy boiska na zlecenie miasta. Całkowity koszt inwestycji, obejmujący projekt i nadzór inwestycyjny, wyniósł ponad 1 mln 180 tys. zł.

Źródło: UM CZĘSTOCHOWA

Foto: Łukasz Kolewiński – UM

Udostępnij post:

PRZETARG NA MODERNIZACJĘ LODOWISKA

Modernizacja lodowiska- to zadanie zostało wybrane przez mieszkańców do realizacji ze środków miejskich w ramach Budżetu Obywatelskiego.

PIERWSZY BIZNES- WSPARCIE W STARCIE

Nawet do pół miliona dla przedsiębiorczych! Firmy z branży gastronomicznej, hotelarskiej, turystycznej i kulturalnej mogą uzyskać wysokie dotacje bezzwrotne.

63 NAGRODY DLA MŁODYCH NAJZDOLNIEJSZYCH

Młodzi- zdolni: 63 nagrody, w tym 31 dla uczniów szkół podstawowych, 29 dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz 3 dla uczniów szkół technicznych.