NOWA METODA OSZUSTÓW – PRACA NA ”BOOKINGU”

Ostrzeżenie przed nową metodą oszustw cyberprzestępców – fałszywe oferty pracy w branży hotelowej, podszywające się pod renomowane platformy rezerwacyjne, takie jak Booking.

Przestępcy wysyłają SMS-y z atrakcyjnymi ofertami pracy, obiecując nierealnie wysokie zarobki za minimalny wysiłek. Odbiorcy są namawiani do kontaktu poprzez aplikację WhatsApp, gdzie rozpoczynają się próby wyłudzenia pieniędzy oraz uzyskanie dostępu do bankowości internetowej.

W wiadomościach pojawia się zaproszenie do podjęcia zdalnej pracy w hotelach na całym świecie, wymagającej jedynie 30-50 minut dziennie. Oszuści proponują hojne wynagrodzenie, zazwyczaj pod warunkiem dokonania opłaty w kryptowalutach. W rzeczywistości celem jest uzyskanie dostępu do konta bankowego ofiary i wyprowadzenie z niego środków.

Apel o ostrożność i zdrowy rozsądek wobec tego rodzaju wiadomości, szczególnie tych oferujących nadzwyczajne warunki zatrudnienia. Zalecenia obejmują unikanie otwierania wiadomości od nieznanych nadawców, nieklikanie w linki czy otwieranie załączników bez pewności ich zawartości. Ponadto, zwraca się uwagę na zachowanie ostrożności w mediach społecznościowych i zaleca korzystanie z weryfikacji dwuetapowej w usługach online.

ŹRÓDŁO: POLICJA

Udostępnij post:

MĘŻCZYZNA BIEGAŁ PO STARYM MIEŚCIE Z MACZETĄ!

Strażnicy miejscy zatrzymali jednego z mężczyzn, który na Starym Mieście w Częstochowie machał 50-centymetrową maczetą. Oprócz maczety znaleziono przy nim również 20-centymetrowy nóż.

RAKÓW CZĘSTOCHOWA BEZ GOLA W MECZU ZE STALĄ MIELEC

Raków Częstochowa, aktualny mistrz Polski, nadal boryka się z problemami formy. Podopieczni trenera Dawida Szwargi zakończyli wyjazdowe starcie w Mielcu przeciwko Stali z niedosytem – mecz zakończył się bez bramek.