NOWA LINIA AUTOBUSOWA NR 16 SUCHARSKIEGO – BIALSKA

Nowa linia komunikacji miejskiej zostanie uruchomiona w Częstochowie 6 kwietnia. Będzie kursować między Sucharskiego a Bialską.

Obsługę linii będzie zapewniało częstochowskie MPK, nadano jej numer 16, a trasa obejmie ulice: Sejmową, Ludową, Narcyzową, Pileckiego, Michałowskiego, aleję Wyzwolenia, aleję Armii Krajowej, Dekabrystów, Okulickiego, Nowobialską, Wrocławską, św. Pawła, Odrodzenia, Rybacką i Zakopiańską.

Prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk, podkreśla, że uruchomienie linii 16 ma na celu zwiększenie dostępności komunikacji miejskiej, zwalczanie wykluczenia komunikacyjnego oraz eliminowanie brakujących połączeń w mieście.

Przez większość dnia, od poniedziałku do soboty, autobusy linii 16 będą pojawiały się na przystankach co pół godziny, a wieczorami w dni robocze i soboty, jak również w sobotnie poranki i większość dnia w niedzielę, częstotliwość wyniesie 45 minut, a w niedziele rano – 80 minut.

Ze względu na wąskie uliczki osiedlowe i rozszerzenie sieci komunikacyjnej do obszarów dotychczas pozbawionych transportu publicznego, autobusy na linii nr 16 będą mniejsze, ale dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Nowa linia przyniesie 6,5 km nowych tras i 22 przystanki, co stanowi największą zmianę w sieci komunikacyjnej od 1977 roku. Autobusy MPK wracają na ulicę Sejmową po 21 latach przerwy, a na niektórych ulicach będzie to debiut publicznego transportu zbiorowego.

Linia 16 będzie umożliwiać bezpośrednie przesiadki na linie tramwajowe nr 1, 2 i 3 oraz autobusowe nr 10, 13, 15, 22, 24, 25, 28, 29 i 32, co szczególnie ułatwi podróże pasażerom.

ŹRÓDŁO: UM

Udostępnij post: