2.35°C Częstochowa

ZWŁOKI 33-LATKI ZNALEZIONE PRZED SZPITALEM

W samochodzie zaparkowanym przy szpitalu gminnym w Bogatyni (Dolnośląskie) znaleziono ciało 33-latki. Kobieta przyjechała do placówki, by zrobić test na COVID-19. Przyczyna śmierci będzie znana po przeprowadzeniu sekcji zwłok.

Samochód z ciałem kobiety stał w poniedziałek na parkingu przy szpitalu, ale – jak podkreśla prokuratura – nie był to teren szpitala. Odkrycia około godziny 8 rano dokonali pracownicy placówki kończący nocną zmianę. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora.

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia. Wstępne ustalenia wykluczyły udział osób trzecich. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji zwłok – poinformowała Agnieszka Goguł, rzeczniczka policji w Zgorzelcu.

Sekcja będzie kluczowa dla ustalenia przyczyny zgonu. Data jej przeprowadzenia nie została jeszcze wyznaczona.

Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu wszczęła śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Szef tej jednostki prokurator Paweł Podhajski przekazuje pierwsze ustalenia śledczych. – Kobieta pracowała za granicą. Nie była pacjentką szpitala, nie leczyła się. Przyjechała zrobić test na COVID-19 – mówi Podhajski.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Tomasz Czułowski dodaje, że testy miały rozpocząć się o godzinie 8.

ŹRÓDŁO: MEDIA

Najnowsze aktualności

Shopping Basket