0.32°C Częstochowa

ZUS BĘDZIE CZYNNY KRÓCEJ

Od 22 listopada w każdy poniedziałek sale obsługi klientów w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych będą czynne od godziny 8.00 do 17.00. W ten sposób urząd ma funkcjonować do 31 marca przyszłego roku.

Od 22 listopada – placówki ZUS będą czynne od godz. 8 do 17. To o godzinę krócej niż dotychczas. Zmiana jest podyktowana m.in. sytuacją epidemiologiczną w kraju.

,,Nowy czas pracy sal obsługi, we wszystkich placówkach ZUS w województwie śląskim, jak i w kraju, wprowadzony zostanie od najbliższego poniedziałku i będzie obowiązywał do końca marca przyszłego roku. W pozostałe dni tygodnia, czyli od wtorku do piątku, sale obsługi klientów będą czynne tak jak dotychczas, czyli w godzinach od 8.00 do 15.00” – informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego

,,Wiele spraw w ZUS można załatwić bez wychodzenia z domu, a informacje można uzyskać kontaktując się z urzędem telefonicznie bądź online” – dodaje.

W dni powszednie od godz. 7.00 do godz. 18.00 do dyspozycji klientów jest Centrum Obsługi Telefonicznej (nr tel.: 22 560 16 00, e-mail: cot@zus.pl), natomiast wnioski i dokumenty można przesyłać przez całą dobę za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

ŹRÓDŁO: MEDIA 

Najnowsze aktualności

Shopping Basket