12.14°C Częstochowa

ZNÓW ZDEZYNFEKOWANO ŁAWKI W ALEJACH

Znów można było zobaczyć specjalistyczny pojazd odkażający małą architekturę w ścisłym centrum Częstochowy. Miasto zleca taką dezynfekcję przy okazji dużych zgromadzeń. Chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców i przyjezdnych.  

Dezynfekcja prowadzona jest po większych uroczystościach religijnych, wiążących się z większymi zgromadzeniami w alei NMP – zarówno miejscowych, jak i przybywających na Jasną Górę gości miasta. Tym razem była to Pielgrzymka Rolników połączona z Dożynkami i Krajową Wystawą Rolniczą (3-5 września). Ławki w ciągu alei NMP zdezynfekowano również tuż przed tym wydarzeniem – czyli 2 września.

Cały proces prowadzi częstochowska firma PPHU MATPOL. Używa do tego nieżrących środków – bezpiecznych dla roślinności i nie powodujących niszczenia dezynfekowanych obiektów.

Na zlecenie Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego firma MATPOL już w zeszłym roku zajmowała się także regularną dezynfekcją m.in. oddziałów Miejskiego Szpitala Zespolonego, terenów przyszpitalnych, karetek, pojazdów Straży Miejskiej czy taboru częstochowskiego MPK.

ŹRÓDŁO: UM CZESTOCHOWA

Najnowsze aktualności

Shopping Basket