2.54°C Częstochowa

Psi fryzjer z Częstochowy usłyszał wyrok.

Znany psi fryzjer z Częstochowy usłyszał wyrok. Mężczyzna poza 30 godzinami prac społecznych ma również trzyletni zakaz wykonywania zawodu oraz ma zapłacić nawiązkę w wysokości 5 tysięcy zł na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Zarzut znęcania się nad zwierzętami groomer usłyszał już w czerwcu 2020 roku. Sama sprawa została nagłośnione w mediach społecznościowych rok wcześniej, kiedy to na filmiku widać było jak brutalnie fryzjer podchodził do swoich podopiecznych.

Częstochowska prokuratura i policja podczas dochodzenia musiały m.in. ustalić, gdzie nagrano filmy i gdzie przebywa groomer, który po zamieszaniu w mediach zniknął z „pola widzenia”.

„Sąd skazał oskarżonego na rok prac społecznych w wymiarze 30 godzin miesięcznie pod nadzorem. Mężczyzna ma również trzyletni zakaz wykonywania zawodu groomera i prac związanych z opieką nad zwierzętami. Dodatkowo ma również zapłacić nawiązkę w wysokości 5 tysięcy zł na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami” – mówił  sędzia Dominik Bogacz, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Częstochowie.

Czy prokuratora odwoła się od decyzji?

„Poczekamy na pisemne uzasadnienie i wtedy podejmiemy decyzję” – wypowiedział się Tomasz Ozimek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Najnowsze aktualności

GASTRONOMIA – MOŻLIWOŚĆ OTWARCIA JESZCZE W KWIETNIU

GASTRONOMIA – MOŻLIWOŚĆ OTWARCIA JESZCZE W KWIETNIU

16 kwietnia, 2021

Po wielu prośbach i apelach liderów Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej resort rozwoju, pracy i technologii udostępnił oficjalne „Wytyczne dla funkcjonowania gastronomii w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce”

Czytaj więcej...
NIEDZIELSKI: TO OPTYMISTYCZNY DZIEŃ, SPADEK ZACHOROWAŃ!

NIEDZIELSKI: TO OPTYMISTYCZNY DZIEŃ, SPADEK ZACHOROWAŃ!

16 kwietnia, 2021

“Będziemy mieli do czynienia z dużymi spadkami, mimo że jest wykonanych dużo badań.
Informację o liczbie przeprowadzonych wczoraj badań już mamy, to jest blisko 90 tys. testów i
mimo tej dużej liczby badań, będziemy dzisiaj mieli do czynienia z dużymi spadkami, rzędu
nawet 10 tys. w stosunku do poprzedniego tygodnia” – poinformował minister zdrowia.

Czytaj więcej...
PRÓBOWAŁ PODPALIĆ DOM W KTÓRYM BYŁA RODZINA

PRÓBOWAŁ PODPALIĆ DOM W KTÓRYM BYŁA RODZINA

16 kwietnia, 2021

62-letni mężczyzna podejrzany o próbę podpalenia budynku mieszkalnego przy ulicy Tarnogórskiej w Woźnikach. Tylko dzięki szybkiej reakcji służb i domowników nie doszło do tragedii.

Czytaj więcej...
Shopping Basket