12.55°C Częstochowa

WYBUCH BUTLI Z GAZEM W CZĘSTOCHOWIE - OFIARY ŚMIERTELNE

W Częstochowie doszło do wybuchu butli z gazem, przewożonej samochodem dostawczym marki Citroën. Wstępne ustalenia wskazują, że citroënem podróżowały 2 osoby. Gdy zatrzymały swój pojazd przed jednym ze sklepów na ulicy Wrocławskiej, doszło do eksplozji. Siła wybuchu była tak ogromna, że obie osoby odniosły śmiertelne obrażenia.

Do zdarzenia doszło około 15.40. Według zgłoszenia, które wpłynęło do dyżurnego miasta, przy ulicy Wrocławskiej w Częstochowie doszło do wybuchu samochodu dostawczego marki Citroën.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że samochodem tym podróżowało 2 mężczyzn, prawdopodobnie pracowników jednej z częstochowskich firm. Citroënem przewozili butle z gazem (ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy straży pożarnej wynika, że mógł to być tlen i acetylen).

Gdy zaparkowali swój samochód pod sklepem, doszło do wybuchu. Zarówno mężczyzna siedzący za kierownicą, jak i pasażer zginęli na miejscu.

W związku z tym, że we wraku znajduje się jeszcze kilka innych butli z gazem, strażacy przeprowadzili ewakuację mieszkańców i osób przebywających w rejonie miejsca zdarzenia. W sumie ewakuowano 67 osób i wyznaczono strefę bezpieczeństwa w odległości 200 metrów od miejsca, gdzie doszło do wybuchu. 

Dopiero po zakończeniu działań prowadzonych na miejscu przez straż pożarną, dochodzeniowcy wraz z technikami kryminalistyki, pod nadzorem prokuratora, będą mogli rozpocząć oględziny miejsca zdarzenia. Wszczęte w sprawie śledztwo będzie miało na celu wyjaśnienie, jaki był charakter tego zdarzenia i w jakich okolicznościach do niego doszło.

ŹRÓDŁO: POLICJA ŚLĄSKA CZĘSTOCHOWA 

 

Najnowsze aktualności

Shopping Basket