0.32°C Częstochowa

WRACAJĄ „KRÓTSZE” HYBRYDY W MPK

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie informuje, że sukcesywnie zwiększa się liczba autobusów hybrydowych, które po przeprowadzeniu niezbędnych modyfikacji technologicznych wracają do regularnej eksploatacji z pasażerami na liniach w mieście i regionie. Aktualnie jest to dziesięć autobusów 12-metrowych.

PRZEGUBOWE HYBRYDY NA TESTACH

Specjaliści z firmy Autosan we współpracy z inżynierami miejskiego przewoźnika są także coraz bliżej opracowania rozwiązań, które pozwolą przywrócić do kursowania także hybrydowe autobusy przegubowe. Pierwszy taki egzemplarz po przeprowadzeniu stosownych prac przebywa już nawet na testach w zajezdni MPK. Jeśli przebiegną pomyślnie, to w najbliższym czasie pierwsza „długa” hybryda także wyjedzie na nasze ulice z pasażerami.

AUTOSAN NA POMOC

Modyfikacja ekologicznych, gazowo-elektrycznych autobusów, w efekcie której mogą bezpiecznie i komfortowo wozić częstochowskich pasażerów, to efekt umowy z Autosanem z Sanoka. Współpraca z polską firmą jest konsekwencją ugody zawartej z NFOŚIGW, która – mimo wcześniejszych problemów niezależnych od służb miejskich – pozwoli osiągnąć w najbliższych latach efekt ekologiczny i rzeczowy przewidziany w programie Gazela. W ramach tego programu Częstochowa otrzymała pełne dofinansowanie ze środków UE na zakup nowoczesnego i ekologicznego, hybrydowego taboru autobusowego.

ŹRÓDŁO: UM CZESTOCHOWA

Najnowsze aktualności

Shopping Basket