26.83°C Częstochowa

WPROWADZENIE TYMCZASOWEJ ORGANIZACJI RUCHU RUSZA PRZEBUDOWA DK-1

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie informuje, że w ślad za uzgodnieniami z wykonawcą przebudowy al. Wojska Polskiego (dawna „DK-1”) rozpoczęło się wprowadzanie tymczasowej organizacji ruchu.

Wprowadzanie zmian w związku z gruntowną przebudową w ciągu „DK-1” i na skrzyżowaniach przyległych będzie sukcesywne – w kierunku północnym, od strony ul. Rakowskiej.
Wykonawca zapowiada, że wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu wraz z likwidacją przeszkód, wytyczeniem przewiązek, ustawieniem wygrodzeń i instalacją pełnego oznakowania w pionie i poziomie potrwa od kilku do kilkunastu dni.

W najbliższym czasie kierowcy powinni być więc przygotowani na pojawienie się w każdej chwili zapowiadanych rozwiązań, zgodnie z przybliżanymi niedawno schematami. Fizyczne wprowadzenie założeń tymczasowej organizacji ruchu umożliwi rozpoczęcie właściwych prac budowlanych w ramach inwestycji.

Szczegóły w linku http://mzd.czest.pl/aktualnosci-mzdit/tytul-wielkie-zmiany-w-organizacji-ruchu-i-komunikacji-miejskiej-w-czestochowie-od-lipca-utrudnienia

Przebudowa al. Wojska Polskiego będzie największą i najbardziej kosztowną inwestycją drogową we współczesnej historii miasta. Koszt, zgodny z umową, to ponad 179 mln zł. Inwestycja realizowana jest z dofinansowaniem ze środków UE. Zakończenie prac planowane jest na drugą połowę 2023 roku.
 

ŹRÓDŁO: URZAD MIASTA CZESTOCHOWA 

Najnowsze aktualności

Shopping Basket