26.22°C Częstochowa

WŁAŚCICIEL ''DON KICHOTA'' OSKARŻONY O NARAŻENIE LUDZI NA COVID-19

W piątek 11 czerwca w Sądzie Okręgowym w Częstochowie rozpoczął się proces Marka P., właściciela znanego klubu taneczno-rozrywkowego Don Kichot. Prokuratura oskarżyła go, że w trakcie lockdownu spowodował zagrożenie epidemiologiczne, organizując z 10 na 11 października 2020 r. imprezę z udziałem co najmniej 220 osób.

W nocy z 10 na 11 października 2020 r. policja otrzymała zgłoszenie, że w centrum Częstochowy odbywa się impreza w klubie ”Don Kichot”. Funkcjonariusze już na miejscu zaczęli obserwować wskazany klub Don Kichot w III Alei. Rzeczywiście, do lokalu wchodziły kolejne osoby. Na drzwiach była kartka z napisem “Urodziny Impreza Zamknięta”. Jak potem wynikało z policyjnej wersji wydarzeń, właściciel lokalu Marek P. odmówił zamknięcia klubu i oświadczył, że odbywa się w nim zamknięta impreza urodzinowa. Dopiero na skutek dalszych działań policjantów Marek P. zdecydował się zakończyć imprezę i zamknąć lokal. 

W piątek, 11 czerwca, rozpoczął się w tej sprawie proces. Marek P. po wysłuchaniu aktu oskarżenia nie przyznał się do winy, choć nie zaprzeczał, że jego lokal był otwarty, ale jako pub.

,,Policja się pojawiła na podstawie donosu, w lokalu prowadziłem działalność już trzy miesiące wcześniej i nie było do mnie żadnych uwag”– mówił oskarżony. 

 

Proces będzie kontynuowany w sierpniu. Wówczas sąd przystąpi do przesłuchiwania świadków.

ŹRÓDŁO: MEDIA 

Najnowsze aktualności

Shopping Basket