27.49°C Częstochowa

WŁAMANIE DO SZPITALA I SZKOŁY

Policjanci zatrzymali 23-latka podejrzanego o włamania do jednego z budynków Szpitala Neuropsychiatrycznego oraz Zespołu Szkół im. E. Stein w Lubińcu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Wartość skradzionych przez sprawcę przedmiotów wyniosła ponad 2,5 tys. złotych.

policjanci otrzymali zgłoszenia dotyczące włamań do jednego z budynków Szpitala Neuropsychiatrycznego przy ulicy Grunwaldzkiej w Lublińcu oraz budynku Zespołu Szkół im. E. Stein, gdzie sprawca dokonał kradzieży sprzętu komputerowego na kwotę ponad 2,5 tys.. złotych. Ustalenia śledczych oraz informacje zebrane na miejscu zdarzenia wskazywały, że za przestępstwami może stać ta sama osoba. Prowadzący sprawę funkcjonariusze z wydziału kryminalnego szybko wytypowali i zatrzymali sprawcę obydwóch włamań

Okazał się nim znany śledczym z podobnych zdarzeń 23-latek nie posiadający stałego miejsca zamieszkania, a przebywający na terenie miasta Lublińca. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

ŹRÓDŁO: POLICJA ŚLĄSKA

Najnowsze aktualności

Shopping Basket