30.63°C Częstochowa

W TYM ROKU BEZ STREFY KIBICA NA PL. BIEGAŃSKIEGO

Już 14.06 nasza kadra rozegra swój pierwszy mecz na Euro. Wszystko wskazuje jednak na to, że mecz ze Słowacją mieszkańcy Częstochowy nie obejrzą w strefie kibica na Pl. Biegańskiego. 

”Samorządy, które z reguły były organizatorami dużych miejskich stref kibica, w tym roku takich stref organizować na Euro 2020 raczej nie będą. Po pierwsze ciągle obowiązują ograniczenia związane z epidemią, czyli reżim sanitarny, limit 150 osób, które może zgromadzić taka wydzielona strefa kibica. Po drugie epidemia ciągle niesie pewne zagrożenia, przed którymi miasto wolałoby mieszkańców chronić, choć oczywiście wszyscy czujemy i rozumiemy potrzebę powrotu do normalności” – tłumaczy Włodzimierz Tutaj – rzecznik częstochowskiego magistratu.

Miasto miało też za mało czasu na organizacji strefy po ogłoszeniu rządowego rozporządzanie, a także nie ma wsparcia sponsorów na tego typu przedsięwzięcie:

”Te zwiększone limity i w ogóle możliwość organizacji spotkań i zgromadzeń to jest możliwość dana dopiero od niedawna, więc trudno było planować organizację tego typu wydarzeń, także liczyć na pomoc sponsorów, którzy do tej pory brali na siebie dużą część kosztów organizacji miejskich stref kibica tak, żeby odciążyć budżet miasta, który jeżeli chodzi o wydatki promocyjne jest też w ostatnich latach, a zwłaszcza w tym roku mocno ograniczony”.

Pierwsze grupowe spotkanie rozegrane zostanie w poniedziałek 14 czerwca ze Słowacją, natomiast mecz otwarcia euro już w najbliższy piątek.

ŹRÓDŁO: RADIO JURA 

Najnowsze aktualności

Shopping Basket