26.44°C Częstochowa

TRANSPORT PUBLICZNY DLA KŁOBUCKA PRZEDŁUŻONY DO KOŃCA ROKU

Komunikacja publiczna dla mieszkańców powiatu kłobuckiego została na kolejne miesiące zapewniona. Właśnie zostały podpisane przez Starostę Kłobuckiego aneksy, przedłużające umowy z przewoźnikami do końca roku.

”Mamy uruchomionych 6 linii komunikacyjnych. Przedłużyliśmy właśnie obowiązywanie tego transportu w okresie, kiedy były zamknięte szkoły średnie powiatu kłobuckiego i szkoły podstawowe. Te kursy również były zawieszone, ponieważ one w dużej części były dedykowane uczniom szkół średnich, natomiast 6 linii jest jest w tym roku liniami użyteczności publicznej. Rok temu, dwa lata temu mogli z niej korzystać tylko uczniowie, natomiast teraz na tych liniach mogą jeździć i uczniowie na bilety miesięczne i wszyscy mieszkańcy powiatu kłobuckiego”.

Mamy 6 linii po 6 kursów na każdej. To było wystarczające. Nie było większych problemów zgłaszanych do Starostwa Powiatowego ani do dyrektorów szkół przez naszych uczniów. Te 6 linii komunikacyjnych obsługują nam trzy firmy – PKS Częstochowa, 2 obsługuje firma z Przystajni i 1 firma z Ostrów. Staramy się jak najlepiej z tego wywiązać. Mówię to w swoim imieniu jako starosta powiatu kłobuckiego”. – o komunikacji publicznej dostępnej dla wszystkich mieszkańców w powiecie kłobuckim mówił starosta Henryk Kiepura.

 

ŹRÓDŁO: RADIO JURA

Najnowsze aktualności

Shopping Basket