20.38°C Częstochowa

STYPENDIA DLA PRZYSZŁYCH PIELĘGNIAREK

W ramach programu „CZĘSTOCHOWA DLA MEDYKÓW” władze miasta, poprzez propozycję stypendiów, zachęcają młodych lekarzy i pielęgniarki do podjęcia pracy w Miejskim Szpitalu Zespolonym. Pierwsze siedem studentek pielęgniarstwa zaczęło korzystać z systemu stypendialnego.

Głównym celem programu jest umożliwienie mieszkańcom i mieszkankom dostępu do wykwalifikowanej kadry medycznej. Okres pandemii dobitnie ujawnił kłopoty systemu opieki zdrowotnej w kraju, w tym zarówno braki sprzętowe, jak i kadrowe polskiej służby zdrowia. Brak wyspecjalizowanych pielęgniarek staje się coraz bardziej odczuwalny. Częstochowa chce temu lokalnie przeciwdziałać i przekonywać studentki kierunków pielęgniarskich do pozostania w mieście.

7 stypendystek – przyszłych pielęgniarek – otrzymało już pierwszą wypłatę stypendium w wysokości 1000 zł. Stypendystkami mogą być studentki lub studenci pielęgniarstwa częstochowskich uczelni, bo do nich skierowany jest ten program (w przypadku studentów i studentek kierunku lekarskiego mogą to być przyszli lekarze z uczelni medycznych z całego kraju, którzy zdecydują się na pracę w miejskim szpitalu).

ŹRÓDŁO: UM CZESTOCHOWA 

Najnowsze aktualności

Shopping Basket