26.37°C Częstochowa

STANISŁAWOWI LEMOWI Z OKAZJI URODZIN

Na placu Biegańskiego, z okazji 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema, pojawiła się specjalna instalacja artystyczna autorstwa częstochowskiej ilustratorki Anny Grzyb.

W związku z trwającym Rokiem Stanisława Lema, częstochowska graficzka i ilustratorka Anna Grzyb przygotowała specjalną instalację artystyczną. Akcja wpisuje się w projekt „Jeszcze Więcej Lema”, którego realizatorami są Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater i Filia nr 7 Biblioteki Publicznej. Zakłada on organizację m.in. spotkań dyskusyjnych poświęconych wybranym utworom autora, gry miejskiej oraz konkursów plastycznych dla dzieci i młodzieży. Celem przedsięwzięcia była chęć popularyzacji wiedzy na temat osoby i twórczości Stanisława Lema oraz uczczenie jubileuszu 100. rocznicy urodzin pisarza.

Anna Grzyb jest częstochowską ilustratorką i graficzką, zajmuje się również projektowaniem plakatów, ulotek, banerów i grafik reklamowych. Jest miłośniczką komiksów. W kwietniu 2021 roku nakładem wydawnictwa Agora dla Dzieci ukazała się „Tarmosia” – opowieść o rodzinie borsuków z Puszczy Białowieskiej  – książka autorstwa Tomasza Samojlika z ilustracjami Anny Grzyb.

ŹRÓDŁO: UM CZESTOCHOWA

Najnowsze aktualności

Shopping Basket