2.9°C Częstochowa

ŚMIERĆ W POŻARZE

Dziś (05.03.2021) służby pożarnicze zostały powiadomione o pożarze. Zginęła kobieta.  

O godzinie 6.00 doszło do pożaru w Ligocie przy ulicy Powstańców Śląskich.  Dwie osoby znajdowały się wtedy w budynku. Jedną z nich była kobieta mieszkająca na piętrze, której udało wydostać się z mieszkania o własnych siłach i zdołała powiadomić odpowiednie służby o zagrożeniu. Drugą osobą była natomiast 73-letnia kobieta, która niestety nie miała tyle szczęścia. W czasie próby ugaszenia pożaru strażacy na parterze znaleźli ciało mieszkanki posesji.  

Miejsce pożaru zabezpieczone zostało przez policję. Mundurowi z Czechowic-Dziedzic pod nadzorem prokuratora wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa ustalają szczegółowe okoliczności, w jakich doszło do pożaru. 

Dzisiejszy piątek to dość nieszczęśliwy dzień, pożar w Ligocie to niejedyny, który miał dziś miejsce. O godzinie 7.00 służby zostały poinformowane o pożarze w Jaworzu przy ulicy Skowronków. W budynku znajdowały się cztery osoby, którym udało się opuścić budynek o własnych siłach, niepotrzebna była również pomoc medyczna. Wstępnie wszystko wskazuje na to, że do pożaru doszło poprzez zapalenie się sadzy w kominie. Dokładne przyczyny wybuchu pożaru ustalają policjanci z komisariatu w Jasienicy wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa. 

ŹRÓDŁO: POLICJA ŚLĄSKA 

Najnowsze aktualności

GASTRONOMIA – MOŻLIWOŚĆ OTWARCIA JESZCZE W KWIETNIU

GASTRONOMIA – MOŻLIWOŚĆ OTWARCIA JESZCZE W KWIETNIU

16 kwietnia, 2021

Po wielu prośbach i apelach liderów Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej resort rozwoju, pracy i technologii udostępnił oficjalne „Wytyczne dla funkcjonowania gastronomii w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce”

Czytaj więcej...
NIEDZIELSKI: TO OPTYMISTYCZNY DZIEŃ, SPADEK ZACHOROWAŃ!

NIEDZIELSKI: TO OPTYMISTYCZNY DZIEŃ, SPADEK ZACHOROWAŃ!

16 kwietnia, 2021

“Będziemy mieli do czynienia z dużymi spadkami, mimo że jest wykonanych dużo badań.
Informację o liczbie przeprowadzonych wczoraj badań już mamy, to jest blisko 90 tys. testów i
mimo tej dużej liczby badań, będziemy dzisiaj mieli do czynienia z dużymi spadkami, rzędu
nawet 10 tys. w stosunku do poprzedniego tygodnia” – poinformował minister zdrowia.

Czytaj więcej...
PRÓBOWAŁ PODPALIĆ DOM W KTÓRYM BYŁA RODZINA

PRÓBOWAŁ PODPALIĆ DOM W KTÓRYM BYŁA RODZINA

16 kwietnia, 2021

62-letni mężczyzna podejrzany o próbę podpalenia budynku mieszkalnego przy ulicy Tarnogórskiej w Woźnikach. Tylko dzięki szybkiej reakcji służb i domowników nie doszło do tragedii.

Czytaj więcej...
Shopping Basket