2.9°C Częstochowa

ROZPOCZĘTO PRÓBNE MATURY

RUSZYŁY PRÓBNE MATURY 

Dziś (03.03.2021) ruszyły matury próbne w całej Polsce. Do egzaminu maturalnego, który odbędzie się już w maju zostało bardzo mało czasu, uczniowie szkół średnich przygotowują się do najważniejszego egzaminu w ich życiu.  

Oficjalny egzamin maturalny rozpoczyna się 04.05.2021r. i potrwa aż do 27.05.2021r. Wszystko odbywa się stacjonarnie, łącznie z próbnymi testami. W każdej szkole zachowany musi zostać pełen reżim sanitarny, polegający na ograniczeniu osób piszących w każdej sali, dezynfekcji stolików, ciągłego wietrzenia sali w trakcie pisania. Nie należy dotykać klamek oraz drzwi. Od samego początku pilnowane jest również zachowanie odległości między uczniami.  

Zdający egzamin zobowiązani są do posiadania maseczek zasłaniających usta oraz nos.  

Jak uczniowie oceniają pierwsze podejście do egzaminu dojrzałości? Na pytania udzieliła nam odpowiedzi Martyna Gaweł, uczennica klasy maturalnej III lo. Im. Władysława Biegańskiego w Częstochowie.  

Jak oceniasz wrażenia po pierwszych egzaminie z języka polskiego? Jaki był poziom trudności?  

 – Nie było tak ciężko jak się spodziewałam, we wcześniejszych latach egzamin był na wyższym poziomie trudności. Mam nadzieję, że na oficjalnej maturze nie spotkamy się z czymś o wiele bardziej wymagającym, ale uważam, że jestem bardzo dobrze przygotowana, więc o wiele mniej się stresuję!  

Jak duży panuje stres?  

 – Po pierwszym egzaminie odniosłam wrażenie, że nikt się nie stresował, ale to właściwie dopiero początek.  

Czy odpowiedni reżim sanitarny został zachowany podczas pierwszego egzaminu?  

 – Wszyscy zachowywali się normalnie jak przystało na te czasy. Dezynfekowano wszystko, lecz nie było strasznej nagonki, oczywiście pełen reżim sanitarny został zachowany. Uczniowie pisali egzamin w maseczkach, wszyscy dezynfekowaliśmy ręce i zachowywaliśmy odpowiedni odstęp.  

Czy uważasz, że przeprowadzenie matur próbnych w sposób stacjonarny wpływa korzystnie na uczniów? 

 – Na pewno nie ma możliwości sprawdzenia wiadomości korzystając z dodatkowych pomocy jak w przypadku zdalnego nauczania. Tak naprawdę pokazujesz to co wyniosłeś przez zdalne nauczanie, chociaż i tak nie uważam, żeby matura pokazywała nam to co naprawdę mamy w głowach, każdy jest dobry w dziedzinie, w której czuje się najlepiej i każdy posiada bogatą wiedzę z różnych zakresów, lecz to już personalna opinia.  

W czwartek 04.03.2021 maturzyści zmierzą się z matematyką a w piątek 05.03.2021 z językiem angielskim.  Życzymy powodzenia na egzaminach próbnych oraz świetnego przygotowania do oficjalnego egzaminu.  

Najnowsze aktualności

GASTRONOMIA – MOŻLIWOŚĆ OTWARCIA JESZCZE W KWIETNIU

GASTRONOMIA – MOŻLIWOŚĆ OTWARCIA JESZCZE W KWIETNIU

16 kwietnia, 2021

Po wielu prośbach i apelach liderów Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej resort rozwoju, pracy i technologii udostępnił oficjalne „Wytyczne dla funkcjonowania gastronomii w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce”

Czytaj więcej...
NIEDZIELSKI: TO OPTYMISTYCZNY DZIEŃ, SPADEK ZACHOROWAŃ!

NIEDZIELSKI: TO OPTYMISTYCZNY DZIEŃ, SPADEK ZACHOROWAŃ!

16 kwietnia, 2021

“Będziemy mieli do czynienia z dużymi spadkami, mimo że jest wykonanych dużo badań.
Informację o liczbie przeprowadzonych wczoraj badań już mamy, to jest blisko 90 tys. testów i
mimo tej dużej liczby badań, będziemy dzisiaj mieli do czynienia z dużymi spadkami, rzędu
nawet 10 tys. w stosunku do poprzedniego tygodnia” – poinformował minister zdrowia.

Czytaj więcej...
PRÓBOWAŁ PODPALIĆ DOM W KTÓRYM BYŁA RODZINA

PRÓBOWAŁ PODPALIĆ DOM W KTÓRYM BYŁA RODZINA

16 kwietnia, 2021

62-letni mężczyzna podejrzany o próbę podpalenia budynku mieszkalnego przy ulicy Tarnogórskiej w Woźnikach. Tylko dzięki szybkiej reakcji służb i domowników nie doszło do tragedii.

Czytaj więcej...
Shopping Basket