12.36°C Częstochowa

REKRUTACJA NA STANOWISKO ''tester smaku''

Myszkowscy policjanci interweniowali w pizzerii, gdzie przebywała grupa klientów. Pomimo zakazu, właściciele zdecydowali się na otwarcie lokalu, w którym przebywało 7 gości i obsługa.

21.03.2021r. około godziny 19.00 policjanci  interweniowali w jednym z lokali gastronomicznych w Poraju, który pomimo zakazu był otwarty i przyjmował gości. Mundurowi poinformowali właścicieli o konieczności wyproszenia gości i zamknięciu go. Spotkali się jednak ze zdecydowaną odmową z ich strony. Z ich oświadczenia wynikało, że lokal jest zamknięty dla klientów. Natomiast wewnątrz odbywa się jedynie rekrutacja pracowników na stanowisko “testera jakości smaku”. Dlatego osoby siedzące przy stolikach testują produkty pizzerii. Na miejscu obecni byli przedstawiciele Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej z Myszkowa, którzy dokonali szczegółowej kontroli lokalu. Jeszcze dzisiaj myszkowski SANEPID wyda w tej sprawie decyzję. 

W stosunku do siedmiu “degustatorów” oraz właścicieli lokalu mundurowi skierują wnioski o ukaranie do sądu za wykroczenie z art 116 § 1a KW.

ŹRÓDŁO: POLICJA ŚLĄSKA

Najnowsze aktualności

KIEROWCY MPK PRZESZLI SZKOLENIE NA MACIE POŚLIZGOWEJ

KIEROWCY MPK PRZESZLI SZKOLENIE NA MACIE POŚLIZGOWEJ

17 września, 2021

Część kierowców Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie odbyła szkolenie z jazdy po macie poślizgowej, przygotowując się w ten sposób na trudne warunki jezdne.

Czytaj więcej...
RUSZYŁ PRZETARG NA ROZBUDOWĘ ULICY JESIENNEJ

RUSZYŁ PRZETARG NA ROZBUDOWĘ ULICY JESIENNEJ

17 września, 2021

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie ogłosił przetarg na rozbudowę ul. Jesiennej od ul. Rydza-Śmigłego do alei 11 Listopada oraz budowę łącznika drogowego ul. Jesiennej i ul. Rydza-Śmigłego z ul. Bór.

Czytaj więcej...
KONTROLE POLICYJNE W AUTOBUSACH I TRAMWAJACH

KONTROLE POLICYJNE W AUTOBUSACH I TRAMWAJACH

17 września, 2021

Częstochowska policja w ramach akcji „Podróżuj bezpiecznie” i „Bezpieczna droga do szkoły” przeprowadziła wczoraj działania przy zajezdni MPK. Celem podjętych działań była kontrola przestrzegania reżimu sanitarnego w środkach komunikacji miejscowej oraz sprawdzenie stanu trzeźwości kierowców. Podczas czwartkowych działań policjanci nie ujawnili nieprawidłowości.

Czytaj więcej...
Shopping Basket