11.08°C Częstochowa

Raków Częstochowa zwyciężył w półfinale! ​

Zeszłoroczny zwycięzca pucharu Polski przegrał mecz z Rakowem Częstochowa 1:2 i tym samym klub z naszego miasta ma szasnę zawalczyć o zwycięstwo w finale 2 maja z Arka Gdynia w Lublinie.

Dla obu dwóch drużyn mecz był bardzo ważny, piłkarze z Cracovi liczyli na awans do drugiego z rzędu Pucharu Polski. Rok temu udało im się to osiągnąć wygrywając z Lechią Gdańsk.

Drużyna z naszego miasta była równie mocno zmotywowana. Raków Częstochowa wygrywając z Cracovią mógł awansować do drugiego finału Pucharu Polski w historii tym bardziej, że w tym roku Raków obchodzi 100 urodziny.

Pierwszy gol da barw Rakowa zdobył Jakub Arak w 28 minucie meczu, gdzie po dośrodkowaniu Kamila Piątkowskiego pokonał Karola Niemczyckiego strzałem ze szczupaka.

Gdy już wydawało się, że Raków zwycięży, Matej Rodin z Cracovi strzelił gola w 86 minucie wyrównując wynik 1:1.

Niemniej Raków Częstochowa nie pozostał za długo dłużny. Po pięknym zagraniu Patryka Kuna w 89 minucie meczu Vladislavs Gutkovskis strzelił bramkę dającą awans do drugiego finału Pucharu Polski w historii klubu.

TUTAJ WKLEJ LINK Z TWITTERA, JEŻELI NIE POTRZEBNE USUŃ SEKCJE.