26.73°C Częstochowa

PRZED WYJAZDEM ZABEZPIECZ DOM

Częstochowska Straż Miejska apeluje, abyśmy odpowiednio zadbali o bezpieczeństwo naszych domów i mieszkań podczas wakacyjnych wojaży. Włamywacze nie robią sobie bowiem urlopu.

W czasie dłużej nieobecności w domu lub mieszkaniu warto zadbać, aby ktoś z rodziny lub sąsiadów stale kontrolował nasz dobytek i stwarzał pozory obecności domowników. Nie należy również w domu pozostawiać pieniędzy i kosztowności. Wartościowe przedmioty na czas wyjazdu można ,,zdeponować” u kogoś z bliskiej rodziny.

Warto również zastanowić się nad instalacją w mieszkaniach czy domach urządzeń alarmowych. Tym bardziej, że obecnie ceny takich systemów są dość przystępne. Wszelkie zabezpieczenia przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa naszego mienia.

Osoby prywatne – także spółdzielnie czy wspólnoty mieszkaniowe – decydują się też często na instalację monitoringu wizyjnego. To kolejny sposób na podniesienie bezpieczeństwa w naszym otoczeniu.

Rodzice, którzy nie mogą bądź nie planują wyjazdu na urlop, powinni pamiętać, aby udając się do pracy zorganizować opiekę osób dorosłych dla pozostających w mieszkaniu dzieci. Jeśli nie jest to możliwe, należy uczulić dzieci, aby pod żadnym warunkiem nie otwierały domów czy mieszkań obcym osobom.

Straż Miejska apeluje, abyśmy zrobili wszystko, aby te wakacje były od początku do końca bezpieczne. Przestrzegajmy także aktualnych regulacji sanitarnych.  

Telefon alarmowy Straży Miejskiej w Częstochowie to 986.

ŹRÓDŁO: UM CZESTOCHOWA

Najnowsze aktualności

Shopping Basket