2.54°C Częstochowa

Przebudowa linii tramwajowej. Utrudnienia w ruchu.

Od 3 marca rozpocznie się kolejny etap przebudowy linii tramwajowej. W związku z tym przejazd przez torowisko na skryżowaniu Aleji Najświętszej Maryi Panny zostanie zamknięty. Utrudnienia potrwają do 6 tygodni. Na ten czas zostaną stworzone objazdy dla kierowców.

Na czas tego etapu remontu, kierowcy muszą liczyć się z takimi utrudnieniami, jak:

– Brak możliwości wjazdu w Aleję Najświętszej Maryi Panny z al. Wolności (niemożliwy skręt w prawo)

– Brak możliwości wyjazdu z Alei Najświętszej Maryi Panny w al. Kościuszki i w al. Wolności (niemożliwy skręt w prawo i lewo)

– Brak możliwości przejazdu Aleją Najświętszej Maryi Panny przez skrzyżowanie Wolności/Kościuszki w obu kierunkach (niemożliwe przejazdy na wprost)

– Ograniczenie ruchu pieszego w obrębie skrzyżowania (zgodnie z oznakowaniem i wygrodzeniem)

– Wyznaczenie zawracania w Alei Najświętszej Maryi Panny dla pojazdów mieszkańców i zaopatrzenia, jadących od strony skrzyżowania z ul. Wilsona przez pasaż środkowy na wysokości dotychczasowych przejść dla pieszych (Kamienicy Kupieckiej i Kwadratów) w kierunku skrzyżowania z ul. Piłsudskiego

– Poza miejscami wyłączonymi, ruch w ciągu Alei Najświętszej Maryi Panny będzie się odbywał zgodnie z dotychczasową organizacją.

Możliwy będzie przejazd przez skrzyżowanie na osi al. Wolności – al. Kościuszki w obu kierunkach z zachowaniem należytej ostrożności z powodu prac prowadzonych na przyległym torowisku i związanych z nimi wygrodzeniami.

Miejski Zarząd Dróg i Transportu prosi kierowców: jeśli to możliwe, unikajmy podróży w obrębie występowania utrudnień. Warto także pamiętać, że niedogodności w ruchu występują też na sąsiednich skrzyżowaniach al. Kościuszki z ul. Jasnogórską i al. Wolności z ulicą Orzechowskiego (oraz wzdłuż całego placu budowy przy przebudowywanej linii w centrum miasta)

Szczegóły wraz z mapką poglądową dostępne będą w zakładce strony http://mzd.czest.pl/utrudnienia-w-ruchu-mzdit

W związku z przebudową, zmianie ulegną też trasy autobusów, kursujących przez centrum miasta. Objazdy  zdecydowanej większości będą odbywać się alejami Wolności, Kościuszki i Jana Pawła II w obu kierunkach. Wszelkie informacje na temat utrudnień, tymczasowych zmian, zmodyfikowanego rozkładu i rzeczywistego czasu przyjazdu danego autobusu MPK będą dostępne na tablicach Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej.

 

Źródło: Urząd Miasta Częstochowa

Najnowsze aktualności

GASTRONOMIA – MOŻLIWOŚĆ OTWARCIA JESZCZE W KWIETNIU

GASTRONOMIA – MOŻLIWOŚĆ OTWARCIA JESZCZE W KWIETNIU

16 kwietnia, 2021

Po wielu prośbach i apelach liderów Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej resort rozwoju, pracy i technologii udostępnił oficjalne „Wytyczne dla funkcjonowania gastronomii w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce”

Czytaj więcej...
NIEDZIELSKI: TO OPTYMISTYCZNY DZIEŃ, SPADEK ZACHOROWAŃ!

NIEDZIELSKI: TO OPTYMISTYCZNY DZIEŃ, SPADEK ZACHOROWAŃ!

16 kwietnia, 2021

“Będziemy mieli do czynienia z dużymi spadkami, mimo że jest wykonanych dużo badań.
Informację o liczbie przeprowadzonych wczoraj badań już mamy, to jest blisko 90 tys. testów i
mimo tej dużej liczby badań, będziemy dzisiaj mieli do czynienia z dużymi spadkami, rzędu
nawet 10 tys. w stosunku do poprzedniego tygodnia” – poinformował minister zdrowia.

Czytaj więcej...
PRÓBOWAŁ PODPALIĆ DOM W KTÓRYM BYŁA RODZINA

PRÓBOWAŁ PODPALIĆ DOM W KTÓRYM BYŁA RODZINA

16 kwietnia, 2021

62-letni mężczyzna podejrzany o próbę podpalenia budynku mieszkalnego przy ulicy Tarnogórskiej w Woźnikach. Tylko dzięki szybkiej reakcji służb i domowników nie doszło do tragedii.

Czytaj więcej...
Shopping Basket