30.31°C Częstochowa

POMOGŁA ZŁAPAĆ ZŁODZIEJA DROGIEGO ALKOHOLU

W Komendzie Powiatowej Policji w Lublińcu odbyło się spotkanie z Panią Anną, która w dniu 29 maja br. w Herbach pomogła w zatrzymaniu sprawcy zuchwałej kradzieży. Za wzorową postawę obywatelską kobiecie podziękował Komendant Powiatowy Policji w Lublińcu mł. insp. Dariusz Kiedrzyn. To kolejny przykład działania zgodnego z założeniami kampanii “Nie reagujesz – akceptujesz”.

29 maja w Herbach Pani Anna była świadkiem zuchwałej kradzieży. W jednym z miejscowych sklepów młody mężczyzna skradł alkohol warty ponad 750 złotych, po czym uciekł. Widząc całe zdarzenie, Pani Anna błyskawicznie powiadomiła oficera dyżurnego lublinieckiej jednostki Policji, a następnie na bieżąco przekazywała informacje, które pozwoliły szybko zatrzymać sprawcę. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie sprawca został doprowadzony do lublinieckiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut. Młodemu mężczyźnie grozi 8 lat więzienia.

Komendant Powiatowy osobiście podziękował Pani Annie za wzorową postawę obywatelską i wręczył list gratulacyjny oraz gadżety promujące kampanię „Nie reagujesz – akceptujesz”. Szef lublinieckich policjantów podkreślił, że takie zachowanie jest godne uznania i świadczy o wsparciu, jakie niesie Policji społeczeństwo w codziennej służbie. Gratulując niezwykłej postawy i determinacji, życzył Pani Annie powodzenia i sukcesów w życiu osobistym, jak i zawodowym. Młodszy inspektor Dariusz Kiedrzyn podkreślił, że taka postawa może być wzorem do naśladowania dla wszystkich osób, które są świadkami łamania prawa.

ŹRÓDŁO: POLICJA ŚLĄSKA 

Najnowsze aktualności

Shopping Basket